Sistemi yeniden başlatırken fanların durup tekrar çalışması

Mery54

Femtopat
Daha fazla  
Yeni bilgisayar topladım. Yeniden başlat dediğimde ilk önce fanlar kısa süreliğine hızlı çalışıp normalleşiyor (Bu normal açarken de oluyor). Sonra PC fanları durup tekrar çalışıyor (sadece yeniden başlat dediğimde oluyor). Bu sırada her şey normal bir şekilde açılıyor. Eski bilgisayarımda böyle bir şey yoktu. Bu normal mi?

Sistem özellikleri ve karşılaştığım diğer sorun:

Hocam anakartınızda sadece egzoz fan için pin mevcut. Geri kalan öndeki 3 fan kontrolcüye bağlı. İlk açılmada kontrolcü kendine gelene kadar fanlar Full RPM'de çalışıyor. Bende Zalman R1 kullanıcısıyım. Bende de benzer şekilde ilk açılımda fanlar hızlı dönüyor. Bu bir sorun değil merak etmeyin :D.

Bana fazla pimpirikli davranıyorsunuz gibi geldi. Ben de bir sorun göremedim.
Asıl sorun verdiğim linkte hocam. Dilerseniz okuyun. Ana sorunun kaynağını bulmaya çalışıyorum. 5 Günlük pc'yi servise göndermek istemiyorum (tabi sorun çözülmezse el mahkum). Belki aralarında bir ilişki olabilir diye foruma danışmak istemiştim ki böyle yapması normalmiş.
Hocam anakartınızda sadece egzoz fan için pin mevcut. Geri kalan öndeki 3 fan kontrolcüye bağlı. İlk açılmada kontrolcü kendine gelene kadar fanlar Full RPM'de çalışıyor. Bende Zalman R1 kullanıcısıyım. Bende de benzer şekilde ilk açılımda fanlar hızlı dönüyor. Bu bir sorun değil merak etmeyin :D.
Bilgilendirdiğiniz için çok sağ olun hocam😊. Peki linkteki konuyla ilgili bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı