Sistemin açılışta kurtarma ekranına giriyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sapphire RX 6650 XT 8Gb Gaming Nitro OC+ // i5 11400F (Stok fan) // Msı B560M Pro-E // Kıoxıa Excerıa G2 (1TB) // GF SERIES GF600 // Msı Vampiric 100R // Lenovo D24-20 // SteelSeries Prime // Xrades 80x30 MaousePad // Windows 11 Pro
Arkadaşlar selam yakın bir arkadaşım uzun süredir bilgisayarını açmama sonucu bilgisayarı tekrar açmaya çalışmış fakat sürekli kurtarma ekranına girdiğinden bahsediyor aşağıda resmini bırakırım.
Sistem ilk açılışta açılmış yeniden başlatma sonucu bir daha açılmamış ve sürekli bu menüye düşmüş sizce sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir teşekkürler.

WhatsApp Image 2023-12-15 at 20.46.14.jpeg

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-12-15 at 22.14.18.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-15 at 22.14.18.jpeg
    213 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Hocam bilmem ama isterseniz son bir kez güvenli moda veya kurtarma menüsüne gelin. Gerçi nasıl bilmem. Oradan son bir kez sfc /scannow yazın. Ya da sizi daha çok uğraştırmak istemem. Başka bir bilgisayardan eğer USB belleğiniz varsa Microsoft Store ile Rufus programını indirin. Linux Mint ISO indirin. Orada USB ile deneme var. Rufus ile Linux Mint ISO dosyasını flaşlayıp o bilgisayara takın ve boot menüsünden başlatın. Oradan hemen dosya yöneticisinden eğer arkadaşın bilgisayarında bir HDD daha varsa SSD'den önemli verileri hard diske taşıyın. Veya yoksa hemen Firefox'a girip Google Drive gibi bir servis kullanıp verileri yedekleyin. Sonra kapatıp USB çıkarıp Windows'a girip format atın. Verileri yedekleyip format atma yolu. Eğer anlamadıysanız daha detaylı anlatabilirim. Önemli veriler yoksa format atabilir direk.
Bu mavi ekran hata kodu yine sistem dosyalarıyla alakalı.

Hocam bilmem ama isterseniz son bir kez güvenli moda veya kurtarma menüsüne gelin. Gerçi nasıl bilmem. Oradan son bir kez sfc /scannow yazın. Ya da sizi daha çok uğraştırmak istemem. Başka bir bilgisayardan eğer USB belleğiniz varsa Microsoft Store ile Rufus programını indirin. Linux Mint ISO indirin. Orada USB ile deneme var. Rufus ile Linux Mint ISO dosyasını flaşlayıp o bilgisayara takın ve boot menüsünden başlatın. Oradan hemen dosya yöneticisinden eğer arkadaşın bilgisayarında bir HDD daha varsa SSD'den önemli verileri hard diske taşıyın. Veya yoksa hemen Firefox'a girip Google Drive gibi bir servis kullanıp verileri yedekleyin. Sonra kapatıp USB çıkarıp Windows'a girip format atın. Verileri yedekleyip format atma yolu. Eğer anlamadıysanız daha detaylı anlatabilirim. Önemli veriler yoksa format atabilir direk.
Bu mavi ekran hata kodu yine sistem dosyalarıyla alakalı.

Önemli bir şeyi yok hocam ama Linux kısmını anlamadım arkadaş Windows 10 kullanıyor.

Önemli bir şeyi yok hocam ama Linux kısmını anlamadım arkadaş Windows 10 kullanıyor.

Yani USB'ye Linux kurun. Ana Windows'a etki etmez. USB'den başlatın. Bunun için USB'ye direk denemeyi destekleyen Mint, Ubuntu gibi dağıtımlar var. USB'den hemen ana SSD'ye erişip verileri yedekleyin.

Yani USB'ye Linux kurun. Ana Windows'a etki etmez. USB'den başlatın. Bunun için USB'ye direk denemeyi destekleyen Mint, Ubuntu gibi dağıtımlar var.

Hocam Linux kurulmaz değil mi ben direk olarak Windows istiyorum bunun hakkında bir video tarzı bir şey var mı?

Hocam Linux kurulmaz değil mi ben direk olarak Windows istiyorum bunun hakkında bir video tarzı bir şey var mı?

Evet hocam. Linux Mint ISO dosyasını flaşlarsanız kuruluma gerek yok. Sadece flaşlanan USB'ye format atıyor. Orada bir şey yapmadan boot edince her şey hazır Firefox falan. Orada kurulum diye bir program var o gerçek kurulum için onu boş verin. Bu arada arkadaşın önemli verileri var mı? Yedekli mi? Yedekli ise söylediğim veri yedekleme prosedürlerine gerek yok.

Hocam bence gidin bir flash belleğe (en az 8 GB) Windows 10 yazdırın sonra da boot menüye girip sistemi tekrar kurun en sağlıklısı bu. İnternet kafedende halledebilirsiniz. Format atmanız daha güzel olur ama yine size kalmış.

Üstteki arkadaş benimle aynı şeyi söylemiş şimdi fark ettim.

Hocam bence gidin bir flash belleğe (en az 8 GB) Windows 10 yazdırın sonra da boot menüye girip sistemi tekrar kurun en sağlıklısı bu. İnternet kafedende halledebilirsiniz. Format atmanız daha güzel olur ama yine size kalmış.

Üstteki arkadaş benimle aynı şeyi söylemiş şimdi fark ettim.

Hocam arkadaş format deniyecek artık tek çare o kaldı gibi gözüküyor arkadaşımın abisi arkadaşından Windows yazdırılmış USB alacak o USB yardımıyla yeni Windows kuracak. İyi günler.

Arkadaşlar yardımcı olan olmayan okuyan okumayan herkese teşekkür ederim.

İyi günler dilerim.❤️

Geri
Yukarı