Sistemin donup "RRRRR" diye bir ses çıkarması SSD kaynaklı mıdır?

Galaxes

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sorun bilgisayarın 2-3 gün ortalama ile donup arkada ses varken takılıp RRRRR diye ses çıkarması. SSD sağlığı CrystalDiskInfo'da %100 gözüküyor. Anakarttan da şüphe ediyorum aslında. Sorun ne olabilir? PSU da kaliteli sonuçta FSP Hyper K 600W modeli. SSD modeli SanDisk Ultra 3D 250GB NVMe M.2. Sıcaklığı da 38 derece.

PSU ihtimali daha da yükseldi bana göre tecrübe ettiğim laptop konusundan.
Hocam 5600X'i iptal edip 5600+B550M DS3H+High Performance 600W Gold+Kingston A2000 250gb nvme m2 ssd alsam akıcılık ve bu sorun kesin gider mi sizce? Şunu fark etmiştim sistemde, işlemci 75 dereceye ulaşınca drop giriyordu ve akıcılık daha da berbat oluyordu. Aslında burada psu'dan olma ihtimali elenmiyor mu?

Hocam 5600X'i iptal edip 5600+B550M DS3H+High Performance 600W Gold+Kingston A2000 250GB NVMe M.2 SSD alsam akıcılık ve bu sorun kesin gider mi sizce? Şunu fark etmiştim sistemde, işlemci 75 dereceye ulaşınca drop giriyordu ve akıcılık daha da berbat oluyordu. Aslında burada PSU'dan olma ihtimali elenmiyor mu?

Vallahi güzel olur öyle ama bilemedim. 5600X'e gerek yok aslında.

Vallahi güzel olur öyle ama bilemedim. 5600X'e gerek yok aslında.

Hocam a Pro'dan ve 5600X'ten vazgeçemiyorum :(. Hocam sonda dediğim gibi işlemcinin 75 dereceye ulaşınca olması PSU ihtimalini silmiyor mu zaten? CPB kapatayım dedim 40 dakika sonrasında olmaya başladı. Bilgisayar donuyor ve akıcılık daha da berbat oluyor. Bu RRRRR sesi sorunu eskiden yoktu. SSD'den olabilir mi? Yoksa anakartın ses kartında mı sorun var acaba?

Hocam a Pro'dan ve 5600X'ten vazgeçemiyorum :(. Hocam sonda dediğim gibi işlemcinin 75 dereceye ulaşınca olması PSU ihtimalini silmiyor mu zaten? CPB kapatayım dedim 40 dakika sonrasında olmaya başladı. Bilgisayar donuyor ve akıcılık daha da berbat oluyor. Bu RRRRR sesi sorunu eskiden yoktu. SSD'den olabilir mi? Yoksa anakartın ses kartında mı sorun var acaba?

Alakası yok. Ya PSU'ya GPU dur ama.

Aynı sorunu yaşıyordum. PSU ya da ekran kartı dedi buradaki arkadaşlar. İkisinide gönderdim. Sorunsuz geldiler. Sorun devam ediyordu. Çünkü sorun hard diskteki bad sector'den dolayı imiş. Bad Sector testi yapın. Fast değil uzun detaylı olan.
Zaten testi yaparken de ortaya çıkıyor.
Oyun indirirken falan da direkt donduruyordu bende sistemi.

Mavi ekran alıyor musun?

Hayır hiç almadım. Akıcılık sorunu ve PC'nin 2-3 gün ortalama ile donması ve bu ses takılma olayı var. CPB açıkenn 75'e tak edince donuyor ve daha kötü akıcılık oluyor. CPB kapalıyken denedim 1 kere o da 40 Dakika'dan sonra oldu donup akıcılığın daha da kötü olması.

Geri
Yukarı