Sistemin donup "RRRRR" diye bir ses çıkarması SSD kaynaklı mıdır?

Galaxes

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sorun bilgisayarın 2-3 gün ortalama ile donup arkada ses varken takılıp RRRRR diye ses çıkarması. SSD sağlığı CrystalDiskInfo'da %100 gözüküyor. Anakarttan da şüphe ediyorum aslında. Sorun ne olabilir? PSU da kaliteli sonuçta FSP Hyper K 600W modeli. SSD modeli SanDisk Ultra 3D 250GB NVMe M.2. Sıcaklığı da 38 derece.

Öyle desenize başından beri. Ben kasadan geliyor sandım. Anakart, CPU ve RAM olma ihtimalleri yüksek.

Memtest86 testi yaptım sorun yok dedi. 5600X ve B550-A Pro siparişini verdim :).

Öyle desenize başından beri. Ben kasadan geliyor sandım. Anakart, CPU ve RAM olma ihtimalleri yüksek.

Hocam siz yanlış anlamışsınız :D.

Son düzenleme:
Hiç sorun yok hocam. PSU olmadığı için rhataladım. 1 tane daha SSD almayı düşünüyorum. Kingston A2000 250GB neden bu kadar ucuz? Dram bulunan, 500GB modeli bayagı kaliteli olan bir model. Bunu alacağım herhalde.

A2000 ucuz çünkü DRAM bulunan NVMe SSD'lere göre en kötü kontrolcüden birine sahip. Bu sizi korkutmasın çok yoğun aktarma yükleme işiniz yoksa rahatlıkla 6-7 yıl gidecek bir SSD ki fazlası var. Tabii durumdan duruma değişir.

A2000 ucuz çünkü DRAM bulunan NVMe SSD'lere göre en kötü kontrolcüden birine sahip. Bu sizi korkutmasın çok yoğun aktarma yükleme işiniz yoksa rahatlıkla 6-7 yıl gidecek bir SSD ki fazlası var. Tabii durumdan duruma değişir.

CS3030 almaya karar verdim zaten hocam. Eski SSD'ye de bad sector testi yapacağım sistemi tamamlayınca.

@Mansion hocam ben ram'leri 3200 yapmıştım 3000'den o donup ses gelmesi bundan olabilir mi? @BerkayZ87 hocam size de sormak isterim.

Son düzenleme:
CS3030 almaya karar verdim zaten hocam. Eski SSD'ye de bad sector testi yapacağım sistemi tamamlayınca.

@Mansion hocam ben RAM'leri 3200 yapmıştım 3000'den o donup ses gelmesi bundan olabilir mi? @BerkayZ87 hocam size de sormak isterim.

RAM kaynaklı olacağını düşünmüyorum. MHz arttırılınca daha önce hiç ses çıkaran hoparlör duymadım. Benim tahminime göre olası arızalı&eksik driver olan parçalar:

Anakart veya hoparlör benim tahminim bu ikisi. Hoparlör girişinde sorun olabilir, farklı bir aygıt ile deneyin.

RAM kaynaklı olacağını düşünmüyorum. MHz arttırılınca daha önce hiç ses çıkaran hoparlör duymadım. Benim tahminime göre olası arızalı&eksik driver olan parçalar:

Anakart veya hoparlör benim tahminim bu ikisi. Hoparlör girişinde sorun olabilir, farklı bir aygıt ile deneyin.

Hocam hoparlörde sorun yok çünkü bilgisayar da donuyor sorun bilgisayarda. He bir de hocam ben hoparlör takılı iken girişini kasanın metalini çıkınca çok korkunç bir ses geliyor niyeyse earrape tarzında. Bu normal mi?

Geri
Yukarı