Çözüldü Sistemin fişini çektikten sonra oyunlar kasmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TavukluDinozor

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar piyasadaki tüm oyunları oynatabilecek bilgisayarım var fakat tüm oyunlar çok aşırı şekilde kasmaya başladı. Bilgisayarı fişinden çektim daha sonra tekrar açtım ne olduysa ondan sonra olmaya başladı. Sebebi ne olabilir?

Parçalara akım testi yap.

Artı -3 Eksi
Dostlar piyasadaki tüm oyunları oynatabilecek bilgisayarım var fakat tüm oyunlar çok aşırı şekilde kasmaya başladı. Bilgisayarı fişinden çektim daha sonra tekrar açtım ne olduysa ondan sonra olmaya başladı. Sebebi ne olabilir?

Güç planına bakar mısınız? Yüksek performans modunda değilse ondan oluyor olabilir. Ayrica işlemciniz nedir?

Artı -2 Eksi
İşletim sisteminin zarar görmesiyle birlikte ekran kartı sürücüsünün çökmüş olabileceğini düşünüyorum. Aygıt yöneticisi üzerinden görüntü bağdaştırıcıları kısmını açıp ekran görüntüsü gönder bakalım.

Radeon RX 560 Series Özellikleri 7.03.2022 23_03_57.png

İşletim sisteminin zarar görmesiyle birlikte ekran kartı sürücüsünün çökmüş olabileceğini düşünüyorum. Aygıt yöneticisi üzerinden görüntü bağdaştırıcıları kısmını açıp ekran görüntüsü gönder bakalım.
Ekran kartiniz varsa o bozulmuş olabilir. İşlemciye geçtiyse kasmasi normal.
Nereden öğrenebilirim hocam.

Büyük ihtimalle arkadasin dedigi gibi sürücünüz çöktü. O yüzden islemcinin grafik birimine gecmis. Surucuyu kurarsaniz sorun duzelebilir eger oyle duzelmezse kart gitmis olabilir (surucuyu silip ondan sonra mi yüklemeniz gerekiyor bilmiyorum.).

Yeni konular

Geri
Yukarı