Çözüldü Sistemin HDD’yi görmemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar. Eski sistemimden kalan(2009’da alındı) HDD’yi macOS kurmak amacıyla güncel sistemine taktım. Görmedi, SATA kablosundan şüphelenip mevcut kullandığım HDD'nin SATA kablosunu taktım. Yine görmedi. HDD'nin ömründen dolayı olduğunu düşünsem de HDD güç ve SATA kablolarını takınca ısınıyor. Sorun bende mi, yoksa gerçek anlamda HDD cortlamış mıdır?

NOT: BIOS ayarı da dahil olmak üzere hiçbir şeye dokunmadım.

Çözüm
Anladım hocam. Zaten HDD 2009 yılında alınmış. Eğer içinde çok önemli bir bilgi yoksa uğraşmayın derim. Sanırım HDD mevta.
Önemli bir bilgi yok tabii varsa bile haberim yok. Amacım diski bağlayıp macOS kurulumu yapmaktı ama bence de mefta. Isınması çok aklımı karıştırdı. Çalışmasa da ısınır mı bu HDD’ler?
DÜZENLEME: Ne SATA kablosunda sorun var, ne sistemde. Yine eski bir laptoptan(10 yılı aşkın süreli) 2.5 inçlik HDD'sini söküp bağlantıları sağladım. 120GB HDD sistemde gözüküyor. Problem çözüldü, diğer HDD cortladığı için çalışmıyormuş.
Hocam, ilk olarak HDD yi başka bir bilgisayara takın. Eğer onda da çalışmaz ise başka bir HDD ile o HDD yi aynı bilgisayara basın ve şu yolu izleyin; Bilgisayar> Yönet> Disk yönetimi eğer burada HDD yi görebiliyorsanız sürücü harfi verin.

Hocam, ilk olarak HDD yi başka bir bilgisayara takın. Eğer onda da çalışmaz ise başka bir HDD ile o HDD yi aynı bilgisayara basın ve şu yolu izleyin; Bilgisayar> Yönet> Disk yönetimi eğer burada HDD yi görebiliyorsanız sürücü harfi verin.
Sürücüyü başka bilgisayarda deneme şansım pek yok açıkcası. Disk yönetimine de baktım, gözükmüyor.

Anladım hocam. Zaten HDD 2009 yılında alınmış. Eğer içinde çok önemli bir bilgi yoksa uğraşmayın derim. Sanırım HDD mevta.

Önemli bir bilgi yok tabii varsa bile haberim yok. Amacım diski bağlayıp macOS kurulumu yapmaktı ama bence de mefta. Isınması çok aklımı karıştırdı. Çalışmasa da ısınır mı bu HDD’ler?
DÜZENLEME: Ne SATA kablosunda sorun var, ne sistemde. Yine eski bir laptoptan(10 yılı aşkın süreli) 2.5 inçlik HDD'sini söküp bağlantıları sağladım. 120GB HDD sistemde gözüküyor. Problem çözüldü, diğer HDD cortladığı için çalışmıyormuş.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı