Sistemin hızlanması için işletim sisteminin SSD'ye kurulması şart mı?

SSD aslında PC'ler için standart olması gereken bir teknoloji. Yıllarca hard disk denen illet hem akıcı deneyimlere engel olmuş insaların donanımları verimli şekilde kullanmalarını engellemiştir. Özellikle de 5400 RPM laptop hard diskleri. Allah'ın belası 5400 RPM diskler.

Sistem hızlanır ve SSD'nin içindeki oyunlar hızlı açılır. Büyük oyunları SSD'nin içine kurmanızı öneririm. Laptopta FPS artışı için de içini temizletmenizi öneririm.

Hocamlar şimdi ben laptopa SSD takacağım CD-ROM yerinden ama içindeki HDD'i de kullanmaya devam edeceğim. SSD'yi taktıktan sonra işletim sisteminin hızlı açılması oyunlarda FPS artışı gibi işlemlerin olması için oyunları veya işletim sistemini SSD'ye kurmama gerek var mı? Yoksa hard Disk'de kurulu kalsa yine hızlanır mı?

Aslında Windows superlite gibi özellikleri kaldırıp hızlandıran dağıtımları seçebilirsin.

SSD yazma ve okuma hızı çok yüksek olduğundan dolayı sistemin veya içine kurulu olan yazılımların açılış hızlarını büyük ölçüde artırır. Dosya transferi yaparken de çok hızlıdır. Ama yazma ve okuma hızı haricinde oyunlarda bir performans artışı söz konusu olmaz. Açılışı vs hızlanır sadece veya büyük bir haritası varsa haritanın yüklenmesi hızlanır vs.

SSD aslında PC'ler için standart olması gereken bir teknoloji. Yıllarca hard disk denen illet hem akıcı deneyimlere engel olmuş insaların donanımları verimli şekilde kullanmalarını engellemiştir. Özellikle de 5400 RPM laptop hard diskleri. Allah'ın belası 5400 RPM diskler.

Direkt HDD kahrolsun. Hayatımın 3 yılını çaldı HDD. SSD geçtim 17 sn açılıyor PC hayat varmış resmen.

Geri
Yukarı