Sistemin hızlı olması için işletim sistemini SSD'ye mi kurmak gerekli?

hüseyinemre46

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Sistemde harddisk var ve PC açılıp kendine gelmesi 2 dakika sürüyor. Ben bu yüzden 120 GB SSD alacağım ama şöyle bir sıkıntı var. İşletim sistemi hard diske kurulu yani ben SSD'yi alıp taksam PC hızlanır mı? Yoksa işletim sistemini SSD'ye mi kurmam gerekiyor? Cevaplarsanız sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Sistemde hard disk var ve PC açılıp kendine gelmesi 2 dakika sürüyor. Ben bu yüzden 120 GB SSD alacağım ama şöyle bir sıkıntı var. İşletim sistemi hard diske kurulu yani ben SSD'yi alıp taksam PC hızlanır mı? Yoksa işletim sistemini SSD'ye mi kurmam gerekiyor? Cevaplarsanız sevinirim.

İşletim sistemini SSD'ye kur oyunları hard diske.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Sistemde harddisk var ve PC açılıp kendine gelmesi 2 dakika sürüyor. Ben bu yüzden 120 GB SSD alacağım ama şöyle bir sıkıntı var. İşletim sistemi hard diske kurulu yani ben SSD'yi alıp taksam PC hızlanır mı? Yoksa işletim sistemini SSD'ye mi kurmam gerekiyor? Cevaplarsanız sevinirim
SSD'ye kurmalısınız ve oyunlarda FPS drop yaşıyorsanız oyunlarıda SSD'ye kurun.

SSD'de bilgisayar aşırı derece hızlanır ama sistem HDD'de kalsa oyunu SSD'ye taşısanız oyun esnasında HDD kullanımı azalacağı için yine bir hızlanma söz konusu olur. Her türlü SSD'ye kurun siz hatta küçük boyutlu oynadığınız oyunları da bence SSD'ye kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı