Sistemin Işıkları Yanmasına Rağmen Açılmıyor

fallxry

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selam hayırlı ramazanlar herkese, kasamda Power tuşuna bastığım zaman açılmıyor bilgisayar fakat ekran kartının ışığı vs. yanıyor. Anakart ışığı yanmıyor, monitörde ekran veriyor. Problemi bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir de başka bir konudan şöyle bir şey buldum;
Bütün kabloları çıkarıp 30saniye güç düğmesine basılı tutun, RAM'leri çıkarıp silgi ile silin, BIOS pilini çıkarıp 5dakika bekledikten sonra 2tane RAM'iniz varse 2-4 konfigürasyonunda sadece tek RAM'iniz var ise de 4.slota takın, eğer anakartınızda sadece 2 RAM slotu varsa 2.sine takın ve açmayı deneyin.

İşe yarayacağını düşünüyorum. Sorun anakart ile alakalı olmayabilir.

Bu arada BIOS pilini elinizle çıkartmayın. Hemen pilin oralarda metal bir parça olacak ona bastırın pil kendini atacak zaten. Elinizle çıkartamazsınız onun metal bir parçası var.

@fallxry her şeyi bırakıp benimle ilgilenir misiniz? Anakartınızın sağ alt kısmında emin değilim 2 tane LED sayı göstergesi olması lazım anakartınızda kırmızı aşık yanıp sönüyorken çıkan sayıyı söyler misiniz?

Ekran kartının fanı dönüyor mu? En azından 1 tur bile.

Bu kabloyu taktığım zaman 1 tanesi boş kalıyor üç tane yeri olduğu için ondan olabilir mi sorun ?

Ekran kartının fanı dönüyor mu? En azından 1 tur bile.
Hayır dostum dönmüyor.

Dosya Ekleri

• IMG20230324022159.jpg
    IMG20230324022159.jpg
    87,3 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı