Sistemin kendi kendine mail ve mesaj göndermesi

M.Ali.ASLAN

Kilopat
Yer
KKTC
Daha fazla  
Tam olarak nasıl oldu nereden bulaştı bilmiyorum hatta uzun süredir bilgisayarımdan indirme yapmadım bile. 2 hafta önceydi bilgisayarımı açtım internette sörf yaparken bir anda yeni sekmede Facebook sayfası geldi tabi daha önceki tecrübelerimden virüs olabileceğini düşündüm tarama yaptım herhangi bir virüs saptayamadım. Bir kaç temizleme yaptım bir kaç saat sonra Facebook yeni sekmede otomatik olarak yine açıldı tarama yapmıştım bir kaç temizleme de yaptım neydi sorun diye düşündüm otomatik olarak açılan sekmeyi kapattım ve farklı bir sekme açarak Facebook hesabına giriş yaptım. Herhangi bir paylaşım, mesaj v.s. olmadı bende acaba masaüstü bildirimi tarzı bir şey mı bu diye düşündüm aradan bir gün geçti bilgisayarı açtıktan 5 dakika sonra Facebook sekmesi otomatik olarak açıldı ve bende giriş yaptım 3 saat boyunca açık kaldı ama herhangi bir sıkıntı olmadı. Ben hesaptan çıkış yaptıktan 1 saat sonra telefonumda 28 bildirim hepsi Facebook Messenger'dan gelmiş herkese bir link atılmış linke tıklıyorsunuz beyaz boş bir sayfa bende olayın üstüne hesabımı dondurup bilgisayarım da detaylı bir tarama daha gerçekleştirdim yine bir şey rastlayamadım ama insanın aklına gelmiyor işte Chrome'dan uzantılara baktım daha önce görmediğim saçma sapan bir uzantı hemen kaldırdım düzeldi diye seviniyorum hesabımı tekrar açtım aradan 2 gün geçti Steam'de oyun oynarken bir sürü bildirim yine linkler hesabının şifresini değiştirdim ve hesabımı dondurdum. Ben dondurup sorunuma cevap ararken Gmail'den bir kaç arkadaşım mesaj atmış aynı link Gmail hesabım üzerinden bir kaç kişiye atılmış neye uğradığımı şaşırdım ne kadar hesabım varsa hepsinin şifresini değiştirdim. Biraz araştırma yaptım phishing virüsü v.s. tarzında şeyler bulabildim o sıra da internetin aşırı yavaş olduğunu fark ettim görev yöneticisini açtım Microsoft logolu bir program vardı bir anda kayboldu internetin tamamını kullanıyordu. Bilgisayarı sıfırlama ya karar verdim sıfırlama işlemi bitti bilgisayar yeniden başladı ve Windows'tan şöyle bir yazı belirdi tüm programlarınız kaldırılmadı eğer tamamını kaldırmak istiyorsanız sıfırlama işlemini yeniden deneyiniz virus gitmedi diye huylandım ve işlemi yeniden denedim aynı bildirimi aldım. En iyisi temiz bir kurulum yapayım dedim ayarlardan kurtarmaya girdim gelişmiş başlangıçtan USB sürücüsü ile kurmayı seçtim bilgisayar baştan başladı Windows'tan bir bildirim daha aldım sürücü yok lütfen sürücü takın vs vs diğer flaşıma Windows 10 UEFI kurdum aynı bildirim vardı. Bir arkadaşımdan sürücü aldım aynı bildirim flashlar bilgisayar açık iken görülüyor ama format atamıyorum. Saçma belki ama şöyle düşündüm acaba bilgisayarımdaki bu virüs buna engel olabiliyor mu? Ne yapmam lazım sürücü de sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Ve sıfırladıktan sonra virüsün gittiğini sanmıyorum. Çünkü internetim de aşırı bir yavaşlık söz konusu görev yöneticisindeki Microsoft logolu ismini okuyamadan giden program hala internetimin tamamını kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı