Insider hesabı olup Insider yapılarını kullanmayanlara Microsoft'un mail göndermesi

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Nisan 2020'de Microsoft hesabım ile Windows Insider programına katıldım. Mayıs 2020'de ise ilk defa kullandığım bilgisayarı Insider programına dahil ettim. Fakat 8 Haziran 2020'de Intel Core i5-3570K sistemden AMD Ryzen 5 3600 sisteme geçiş yaptığım için format attım. Format attıktan sonra ilk etapta Insider ayarını tekrar yapmadım. Birkaç gün sonra Insider ayarını tekrar yapıp Slow Ring'e katıldım. Sonra ise zaten Slow Ring'in ismi Beta Channel oldu ve Beta Channel'dan devam ettim. Halen daha da Beta Channel üyesiyim ve şu anda Windows 11 kullanıyorum.

Fakat Microsoft, 9 Haziran 2020'de bana şöyle bir mail göndermiş;
microsoft'un insider hesabın var, neden insider bilgisayarın yok maili.png

Gelen mailde "Bilgisayarınızın Insider Preview yapılarını alacak şekilde yapılandırılmadığını fark ettik. Eğer ilginiz yoksa veya bilgisayarınızı yapılandırırken sorun yaşıyorsanız lütfen geri bildiriminizi bizimle paylaşın" yazıyor.

Yani Microsoft resmen "Kardeşim, madem Insider hesabın var, neden bilgisayarını da Insider programına dahil etmiyorsun?" diyor.

Ancak bu maili biraz mantıksız buluyorum. Mesela adam Insider programına sadece bir Insider ISO dosyasını indirmek ve arşivine eklemek için katılmış. Onun dışında bilgisayarını hiçbir şekilde Insider sürümlerine geçirmek istemiyor. Fakat buna rağmen Microsoft, bu maili atıyor.

İşi daha da saçma yapan ise bu Insider maillerini almamak için Microsoft'un sadece Insider programından tamamen çıkma seçeneği sunması. Mailin alt tarafında "If you wish to stop receiving Window Insider Program emails, you will need to leave the program" yazıyor. Türkçe karşılığı ise "Eğer Windows Insider Program maillerini almak istemiyorsanız bu programdan çıkmak zorundasınız." olarak geçmekte.

Bu mail hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de mantıksız değil mi?

Merhaba arkadaşlar. Nisan 2020'de Microsoft hesabım ile Windows Insider programına katıldım. Mayıs 2020'de ise ilk defa kullandığım bilgisayarı Insider programına dahil ettim. Fakat 8 Haziran 2020'de Intel Core i5-3570K sistemden AMD Ryzen 5 3600 sisteme geçiş yaptığım için format attım. Format attıktan sonra ilk etapta Insider ayarını tekrar yapmadım. Birkaç gün sonra Insider ayarını tekrar yapıp Slow Ring'e katıldım. Sonra ise zaten Slow Ring'in ismi beta Channel oldu ve beta Channel'dan devam ettim. Halen daha da beta Channel üyesiyim ve şu anda Windows 11 kullanıyorum.

Fakat Microsoft, 9 Haziran 2020'de bana şöyle bir mail göndermiş;
Eki Görüntüle 1147475

Gelen mailde "bilgisayarınızın Insider Preview yapılarını alacak şekilde yapılandırılmadığını fark ettik. Eğer ilginiz yoksa veya bilgisayarınızı yapılandırırken sorun yaşıyorsanız lütfen geri bildiriminizi bizimle paylaşın" yazıyor.

Yani Microsoft resmen "kardeşim, madem Insider hesabın var, neden bilgisayarını da Insider programına dahil etmiyorsun?" diyor.

Ancak bu maili biraz mantıksız buluyorum. Mesela adam Insider programına sadece bir Insider ISO dosyasını indirmek ve arşivine eklemek için katılmış. Onun dışında bilgisayarını hiçbir şekilde Insider sürümlerine geçirmek istemiyor. Fakat buna rağmen Microsoft, bu maili atıyor.

İşi daha da saçma yapan ise bu Insider maillerini almamak için Microsoft'un sadece Insider programından tamamen çıkma seçeneği sunması. Mailin alt tarafında "ıf you wish to stop receiving window Insider program emails, you will need to leave the program" yazıyor. Türkçe karşılığı ise "eğer Windows Insider program maillerini almak istemiyorsanız bu programdan çıkmak zorundasınız." olarak geçmekte.

Bu mail hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de mantıksız değil mi?

Bence saçma. Herkes Insider'a girdi diye bilgisayarını Insider'a dahil etmek zorunda değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı