Sistemin LG 22MK400H-B mönitöre görüntü vermemesi

mehmetgulsen

Kilopat
Daha fazla  
HDMİ kablosunu bağladiğimda mönitörde "No signal entering the Power saving mode shortly" yazısı çıkıyor ve ekrana görüntü gelmiyor. Sorunun çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekran kartı kullanıyorsanız HDMI kablosunu ekran kartı üzerindeki porta taktığınızdan emin olun. Harici ekran kartına takıyorsanız çalıştığından emin olun. Bilgisayar açıldığında ekran kartının fanı bir süre döner. Farklı bir HDMI portuna takmayı ve mümkünse farklı bir HDMI kablo ile görüntü almayı deneyin.

Aynı sorunu "VGA" kablo ile ben yaşıyordum ve Fatih beyin bahsettiği durumdan müzdariptim. Bir de basit gibi görünebilir ama siz genede HDMI kablosunun çalıştığına emin olun.

HDMI kablosu büyük bir ihtimal çalişiyor. Kabloyu çikarttiğimda mönitörde "No Signal" yazisi geliyor.
Powersupply'den gelen kabloların ekran kartına takılı olduğundan emin olun o zaman.
8 pin PCI-e kablosu takılı
Ama ayriyetten 6 pinlik PCI-e var ama ekran kartında sadece 8 pinlik giriş var başka yok.

HDMI kablosu büyük bir ihtimal çalişiyor. Kabloyu çikarttiğimda mönitörde "No Signal" yazisi geliyor.

8 pin PCI-e kablosu takılı
Ama ayriyetten 6 pinlik PCI-e var ama ekran kartında sadece 8 pinlik giriş var başka yok.
Aynı monitörden bende de var. Sistemin montajının doğru yapıldığından eminsen yukarıdaki arkadaşlarının dediği gibi HDMI kablosunun ekran kartına takılı olduğunu kontrol et (yatay yere). İlk bende aldığımda açılmadı, ram yanlış takılmış. Ramini de kontrol et.
Şimdi baktim Ekran kartının üzerindeki fanlar çalışmıyor.
Powersupply'den gelen kabloların ekran kartına takılı olduğundan emin olun o zaman.
Fanlar her zaman çalışmaz bildiğim kadarıyla. Şu an bende dönmüyor mesela oyuna girdiğim zaman dönmeye başlıyor.

Ekran kartına takılı olduğuna eminim şimdi ramleri kontrol ediyorum.
Bu arada HDMI kablosunu ekran kartından takıp çikardim mi monitorde ayni hata çikiyor.Yani ekran karti çalişiyor mu?
Sistemim hazır sistem yani montaji ve testu yapildi.Ben montajda sorun olucağini düşünmuyorum.Şimdi yeni bir kablo alicam.

Son düzenleme:
Ekran kartına takılı olduğuna eminim şimdi ramleri kontrol ediyorum.
Bu arada HDMI kablosunu ekran kartından takıp çikardim mi monitorde ayni hata çikiyor.Yani ekran karti çalişiyor mu?
Ekran kartıyla alakalı bir şey söyleyemeyeceğim maalesef. Bir şey soracağım. Sistemi sıfır mı topladın? Yani sistemi yanında monitörle beraber mi topladın? Bir de sisteminin özelliklerini yazar mısın? Ayrıca ramler'i kontrol ederken biraz dokun eğer yerinden oynamıyorsa tam oturmuştur.

Geri
Yukarı