Sistemin Oyundayken Kendi Kendine Reset Atması

Furkanm.

Hectopat
Daha fazla  
Yeni aldığım sistemde bilgisayar bazı oyunalarda yaklaşık 3 saat (bazen bu süre kısalıp artıyor) oynadıktan sonra reset atıyor hiçbir şey yokmuş gibi tekrar açılıyor bilgisayar, hata da yazmıyor. PUBG Ultrada oynarken hiç sıkıntı olmadı. World of Warcraft yükledim bu oyunda reset atıyor. CPU-GPU derecelerini baktım onlarda normal. Memtest86 denedim RAM'de hata çıkmadı. Bilgisayara format attım 1 hafta olmadı, sorun tam düzeldi derken yeniden başladı.
Görev yöneticisinden sistemin en yüksek frekansına baktım, oyundayken %100'ün üstünde hep (bu konuda bilgim yok). BIOS güncellemesine hiç bakmadım onla alakası olabilir mi, yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:
  • Intel Core i5 7500
  • Asus Z170 Pro gaming
  • Gigabyte GTX 1070
  • Crucial 16GB (single) - DDR4 - 2400 MHz
  • Toshiba P300 1TB HDD
  • Samsung 960 Evo 250GB
  • Frisby STX-700 power supply

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna benzer bir sorun bendede vardı. Ssd kasa üstünden takılıydı. Kasa içine ön fanın arkasına aldım şuan da sıkıntım kalmadı. Disk ısınması yaşıyor olabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı