Sistemin Yanık Kokusu Sonrası Açılmaması

Berkay Fırat

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Benim bilgisayarım aniden kapanmıştı ve hafif yanık kokusu gelmişti ve bilgisayara güc gitmiyordu. BIOS pilini çıkardım, RAM'i oynadım ve açıldı ama çok yavaş açılıyordu ve açıldığında ise 3 dk sonra falan kapanıyordu. Sonra 2-3 defa böyle oldu ve en son da resimdeki gibi siyah ekranda yanıp sönen beyaz çizgi kaldı.
Format atmak istedim ve CD taktım ama önyükleme yapılacak sistem bulunamadı hatasını verdi. Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yandığı halde bilgisayarınızı teknik servise göndermeden açmanız, bilgisayarınızın yanmayan - bozulmayan parçalarının zarar görmesini sağlayabilir.
Öncelikle bilgisayarı aldığınız mağazaya götürün ve garantisini isteyin.
Eğer birkaç kere açmaya çalıştığınızdan dolayı parçalar zarar gördüyse ücret isteyebilirler.

Ayrıca yüklediğiniz resim gözükmüyor.

HDD kablolarını sökün hdd nin dişlerini silgiyle silin aynı şekilde ramleride buyuk bi ihtimalle düzelicektir ramlerin dişlerinde silgiyle silin

Yandığı halde bilgisayarınızı teknik servise göndermeden açmanız, bilgisayarınızın yanmayan - bozulmayan parçalarının zarar görmesini sağlayabilir.
Öncelikle bilgisayarı aldığınız mağazaya götürün ve garantisini isteyin.
Eğer birkaç kere açmaya çalıştığınızdan dolayı parçalar zarar gördüyse ücret isteyebilirler.

Ayrıca yüklediğiniz resim gözükmüyor.

Bilgisayar eski yani öyle götürme gibi bi durumum yok

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı