Sistemin Yedeği Alınıp Nasıl Geri Yüklenir?

Foxie

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming X570-PLUS(WI-FI) | Ryzen 7 5800X | Asus ROG Strix RTX 3080 10G LHR | Phanteks P500A DRGB | Corsair Force MP600 1TB SSD | Kioxia Exceria G2 1TB SSD | GSKILL RipjawsV 16x2 32GB 3200Mhz CL16 | Cooler Master G800 800W 80+ Gold | MSI MAG274QRF-QD 2K-165HZ 1ms 27" | Asus TUF Gaming VG259QR FHD - 165HZ 1MS 24.5" | Logitech MX Mechanical Mini | HyperX Pulsefire Raid | Logitech G733
Meslek
Game Developer
Bilgisayarımda 1 TB SSD takılı ve işletim sistemi onda kurulu, tüm ihtiyacım olan yazılımlarda ona kurulu. Buna ek olarak 1TB SATA HDD takılı ve bu çok dolu olmuyor genelde. Ben istiyorum ki SSD'de bulunan sistemin tamamının yedeğini alıp HDD'de saklayayım, yarın bir gün sorun oluştuğunda HDD'de bulunan yedekten yükleyeyim, ama bunu yaparken bilgisayara ekstra bir USB bellek takma ihtiyacının olmamasını istiyorum, yani HDD bootable olmalı, ben BIOS'a girip HDD'den boot yaptığımda direkt olarak SSD'ye kurulum yapabilmeliyim.

Bunu nasıl yapabilirim bilen var mı? Acronis True Image diye bir yazılım buldum ama ücretli ve abonelik olarak çok pahalıya denk geliyor. Ücretsiz alternatifi var mı istediğimi yapabilen?

USB bellek takma ihtiyacı olmasın demiştim ama geri yükleme sırasında çalıştırılacak bootable yazılım için USB olabilir. Ama yedek kesinlikle HDD'de tutulmalı çünkü muhtemelen biraz büyük olacak.

İmaj alıp yapabilirsiniz. Yeterli alan olmalıdır. Yardımcı olabilir. Komple taşır.
Boot sıkıntısı durumunda da rehber yardımcı olabilir.

Geri
Yukarı