Site Oluşturma Ve Yayınlama

AcarCnr

Kilopat
Yer
Tashkent, Uzbekistan
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba arkadaşlar dreamweaver ile site yapmaya başladım internetten videoları izleyerek. 2 haftadır eğitim videolarını izliyorum. Fakat aklıma bir soru takıldı. Şimdi ben sayfanın bazı bölümlerini hazırladım. Örneğin; anasayfa, incelemeler, oyunlar, makro vs bu sayfalar hazırlandıktan sonra siteyi açtım diyelim. İncelemeler sekmesinde alt alta inceleme bağlantıları olacak yani resme tıklayınca o inceleme açılcak. Ben 10 inceleme yaptıysam 10 tane html sayfası mi yapacağım yoksa siteye yüklediğim yerde otomatik yazılımlar ile direk sayfalar oluşturabilecekmiyim. Eğer böyleyse tr.wix.com gibi bir yerden hazır almak daha iyi. Bunun ile ilgili videolarda varsa atabilirseniz çok sevinirim.

Hayır ne kadar inceleme yaptı isen o kadar HTML oluşturmazsın. Senin istediğin blog tarzı bir site zannediyorum. Bunun için HTML & CSS yanında PHP ve ya ASP.Net bilmen gerekli. Ayrıca verecek olduğum bağlantılara bakmanı tavsiye ederim. Fikir sahibi olursun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En iyisi paralı wp temalarından alıp onları düzenlemek çok daha basit. Daha sonra iyice öğrenirsem normal site açmayı denerim. Teşekkürler bilgiler için.

Şu sıralar dreamweawer html5 ve css destegi ile hit durumda. Reponsive tasarimlar bununla yapilabiliyor. Ve istegin gibi tasarlayabilirsin. Hazir siteler illaki seni bir yerde kisitlar. Dreamweawerin sablon sayfa yapimi ve js ile de guzel seyler cikartabilirsin

Arkadaşın dediği gibi klasik başlangıç düzeyli çalışmalar için PHP veya ASP.NET ten başlamalı ve veritabanı olarak ACCESS veya SQL bilinmelidir. Belirttiğin düzeni en basit haliyle Dreamweaver ile yapabilirsiniz. Yoksa static bir sayfa ile 100 tane .html sayfası oluşturma zorunda kalırsın. Kodlarla uğraşmam dersen, hazır sistem olarak basit düzey olarak ücretsiz blogspot veya wordpress sistemleri kullanarak giriş yapabilirsin.

Blogger'dan site açabilirsin ve İnternet'den tema bulabilirsin ve onu sitene ekleyebilirsin. Tema üzerinde değişiklik yapabilirsin ancak değişiklik yapmak için HTML bilmelisin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı