İnternet site oluşturma oluşturma

zekiozer77

Decapat
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar. İyi günler.
Ben bir web sitesi tasarlamaya karar verdim, ablam dükkan işletiyor ve bayan giyim üzerine Instagram'dan satış yapıyoruz aynı zamanda dükkandan da satışımız mevcut. Açıkcası biz biraz daha işleri büyütüp genişlettiğimiz için web sitesine geçmeye karar verdik. Hem Instagram hem web sitesi. İşin aslı, elimizde bir domain var, satın aldığımız ancak Wix üzerinden 1-2 gündür yoğun bir şekilde tasarım yapıyorum, eğer Premium pakete geçersem eğer Wix üzerinden açtığım site ile SSL sertifikam ve DDoS korumam olacak mı? Sonuçta alışveriş sitesi olacak hem kendi güvenliğimiz hem de müşterilerin güvenliğini düşünmek zorundayız.
Yani Wix üzerinden açacağım Premium bir paket ile DDoS korumam ve SSL sertifikam ücretli olacak mı?

Umarım kendimi anlatabilmişimdir. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir müşterime daha ucuza Wordpress altyapı üzerine tema ile e-ticaret sitesi kurmuştum. 2 senedir mükemmel işlemeye devam ediyor. Ödeme altyapısı İyzico tarafından sağlanıyor. Kontrol paneli üzerinden her şeye erişimimiz de var. Tavsiye ederim.

DDoS koruması yapamayan firma ayakta kalamaz zaten. Yani koca Wix, o işi kendi yapacak tabi ki. SSL sertifikası da Premium ücretine dahildir.
Bu arada hiç Wix kullanmadım. Mantıken yorum yapıyorum.

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar. İyi günler.
Ben bir web sitesi tasarlamaya karar verdim, ablam dükkan işletiyor ve bayan giyim üzerine Instagram'dan satış yapıyoruz aynı zamanda dükkandan da satışımız mevcut. Açıkcası biz biraz daha işleri büyütüp genişlettiğimiz için web sitesine geçmeye karar verdik. Hem Instagram hem web sitesi. İşin aslı, elimizde bir domain var, satın aldığımız ancak Wix üzerinden 1-2 gündür yoğun bir şekilde tasarım yapıyorum, eğer Premium pakete geçersem eğer Wix üzerinden açtığım site ile SSL sertifikam ve DDoS korumam olacak mı? Sonuçta alışveriş sitesi olacak hem kendi güvenliğimiz hem de müşterilerin güvenliğini düşünmek zorundayız.
Yani Wix üzerinden açacağım Premium bir paket ile DDoS korumam ve SSL sertifikam ücretli olacak mı?

umarım kendimi anlatabilmişimdir. Teşekkürler

Eğer Wix üzerinden e-ticaret yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle önermem ancak ben tasarım vb. ile uğraşmayayım ürünlerim orada gözüksün satış için Instagram'a yönlendirsin diyorsanız o zaman düşünülebilir. Ancak e-ticaret işine girişmek istiyorsanız kesenin ağzını biraz daha açmalısınız kaldı ki kullanıcı kredi kartları vb. depolamak önemli işler olduğu için biraz daha tecrübeniz olması gerektiği kanaatindeyim veya bu işe profesyonel birisi bakmalı.

Geri
Yukarı