Sitede önceki-sonraki butonu nasıl yapılır?

Kirayu

Decapat
Daha fazla  
Yeni bir site açtık. Sitede yeni eklediğimiz animelerin gösterildiği bir kısım var. Zamanla çok fazla anime yükleyince bu liste uzadıkça uzayacak, bu yüzden yeni eklenenler için sayfa açmak istiyoruz. İlk sayfada yeni eklediğimiz animelerden 20 tane gözükecek diğer sayfada da 20 taneden sonra eklediğimiz diğer 20 anime gözükecek bunu nasıl yapabilirim?

Yeni bir html dosyası oluşturup, onun içine animeleri(Ne eklemek isterseniz) ekleyip, daha sonra link yolu ile bağlayabilirsiniz diye biliyorum.

Bunun gibi;

[CODE title="HTML" highlight="1"]<a src="/htmldosyası.html"></a>[/CODE]

Son düzenleme:
Yeni bir html dosyası oluşturup, onun içine animeleri(Ne eklemek isterseniz) ekleyip, daha sonra link yolu ile bağlayabilirsiniz diye biliyorum.

Bunun gibi;

[CODE title="HTML" highlight="1"]<a src="/htmldosyası.html"></a>[/CODE] @Kirayu
Bunu yaptım diyelim. İlk sayfada 20 anime sonraki sayfada 20 anime olmak üzere değişecek değil mi ?

Bunun gibi;

[CODE title="HTML" highlight="1"]<a src="/htmldosyası.html"></a>[/CODE]
AniDes Anime yeni eklenenler kısımı var sitemizde. ilk yeni eklenenler kısmında 20 tane gözükmesi lazım sonra diğer sayfayı eklediğimizde, biz sadece kodlamasını değiştirerek diğer kısma ilk eklediğimizden sonra eklediğimiz 20 tanesi geçmesi lazım. Çünkü ilk sayfada ilk 20 gözüküyor diğerleri gözükmüyor

Son düzenleme:
Yeni bir site açtık. Sitede yeni eklediğimiz animelerin gösterildiği bir kısım var. Zamanla çok fazla anime yükleyince bu liste uzadıkça uzayacak, bu yüzden yeni eklenenler için sayfa açmak istiyoruz. İlk sayfada yeni eklediğimiz animelerden 20 tane gözükecek diğer sayfada da 20 taneden sonra eklediğimiz diğer 20 anime gözükecek bunu nasıl yapabilirim?
Pagination dediğimiz şey ile yapabilirsiniz. Query ile aldığınız page değişkeninini bir azaltıp 20 ile çarparak gösterilecek anime aralığını belirleyebilirsiniz. Sonra bu aralığı da SQL query'nizde skip take ile uygulayabilirsiniz.

Örneğin;
?page=1 için 0*20 ile 1*20 arasındaki animeleri listeler.

Pagination dediğimiz şey ile yapabilirsiniz. Query ile aldığınız page değişkeninini bir azaltıp 20 ile çarparak gösterilecek anime aralığını belirleyebilirsiniz. Sonra bu aralığı da SQL query'nizde skip take ile uygulayabilirsiniz.

Örneğin;
?page=1 için 0*20 ile 1*20 arasındaki animeleri listeler.
Teşekkürler, epey bir baktım internet üzerinden yapılışını öğrendim. Yarın icraata geçirmesi kaldı.

Geri
Yukarı