Sitede kullanıcı nasıl yöneticiye mail atabilir?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
1667668810172.png

CSS olarak tamam. Kullanıcı bilgilerini girdi mi bana nasıl mail olarak gelecek?

İlgili forumda Mesaj Gönder kısmının altına bir |</br> - aşağı in | iki <p> arasına şunu yazabilirsin.

* daha fazla yardım için yönetim ile iletişime geçin.

Yazarak farklı bir foruma yönlendirebilirsin ve orada Yönetime gidecek bir SMTP yapabilirsin.

Son düzenleme:
Sadece HTML ile mail göndermeniz mümkün değil. En fazla kullanıcının bilgisayarında, telefonunda yüklü olan mail uygulamasını başlatıp mail göndermeye teşvik edebilirsiniz.

Formu doldurup sunucu site üzerinden mail göndermek istiyorsanız PHP veya Node.js gibi sunucu tarafında kod çalıştıracak bir sisteme ihtiyacınız var demektir.

Bunu hizmet olarak sunan servisler de olabilir Headlessforms, formspark, Netlify forms gibi seçenekler var ama daha önce kullanmadım açıkçası tecrübem yok, araştırabilirsiniz.

Sadece HTML ile mail göndermeniz mümkün değil. PHP veya Node.js gibi sunucu tarafında kod çalıştıracak bir sisteme ihtiyacınız var kendiniz mail göndermek istiyorsanız.

Bunu hizmet olarak sunan servisler de olabilir Headlessforms, formspark, Netlify forms gibi seçenekler var ama daha önce kullanmadım açıkçası tecrübem yok, araştırabilirsiniz.

PHP ile yapılabiliyor ama ben bilmiyorum. Bunun için video var mı?

phpmailer kullanımı diye aratınca videolu anlatımlar da çıkıyor.

phpmailer'de kullanmak istediğiniz mail hesabının bilgilerini kod tarafında belirtiyorsunuz. gmail ise gmail smtp bilgilerini, yandex ise o bilgileri giriyorsunuz. ardından form'dan okuduğunuz bilgileri phpmailer'a verip maili gönderiyorsunuz.

PHP bilginiz sınırlıysa önce PHP form kullanımı ardından phpmailer kullanımı diye bakarak ilerleyebilirsiniz.

Phpmailer kullanımı diye aratınca videolu anlatımlar da çıkıyor.

Phpmailer'de kullanmak istediğiniz mail hesabının bilgilerini kod tarafında belirtiyorsunuz. Gmail ise Gmail smtp bilgilerini, Yandex ise o bilgileri giriyorsunuz. Ardından Form'dan okuduğunuz bilgileri Phpmailer'a verip maili gönderiyorsunuz.

PHP bilginiz sınırlıysa önce PHP form kullanımı ardından phpmailer kullanımı diye bakarak ilerleyebilirsiniz.

Deneyeceğim hocam teşekkürler.

Geri
Yukarı