Siteler responsive nasıl yapılır?

Daha fazla  
Merhaba, bir derdimi anlatmak için açtım bu entryi. Gerçekten müthiş tasarımlarım var ve güzelde fikirlerim var bunları uyguluyorum fakat maalesef ki çok güzel yaptığım sitelerimi responsive yapma konusuna gelince kitleniyorum. Sitelerimi responsive yapamıyorum :( sadece masaüstü uyumlu yapabiliyorum. Şu an böyle birçok baştan savma yaptığım responsive olmayan birçok sitem var. Bunları nasıl responsive yaparım?

Merhaba, bir derdimi anlatmak için açtım bu entryi. Gerçekten müthiş tasarımlarım var ve güzelde fikirlerim var bunları uyguluyorum fakat maalesef ki çok güzel yaptığım sitelerimi responsive yapma konusuna gelince kitleniyorum. Sitelerimi responsive yapamıyorum :( sadece masaüstü uyumlu yapabiliyorum. Şu an böyle birçok baştan savma yaptığım responsive olmayan birçok sitem var. Bunları nasıl responsive yaparım?

Bootstrap kullanarak veyafa kendin tek tek yazmak zorundasın @media etiketiyle yazıcaksın.

@Media şart mı? Grid ve flexbox zaten yeterince responsive ortam sunuyor. Media tag ile aşırı küçüldüğünde bir şeyleri saklıyoruz yanılmıyorsam?

Yani hocam Media tag ile her şeyi o ekranın boyutuna değer verebildiğiniz için işi rahatlatıyor bana göre o yüzden bunu önermiştim ama isterseniz Bootstrap gibi bir şeyde kullanabilirsiniz.

Bootstrap önermiyorum. Yani Bootstrap kullanınca site otomatik responsive mi oluyor onu anlamıyorum? İstersen purecss yaz istersen Bootstrap alternatifi Framework'ler kullanabilirsin (TailwindCSS vb). Responsive için ise bir anda olan bir şey değil yavaş yavaş kavraman lazım. Flex ve Grid yapılarını iyice kavrarsan ve bunları Media etiketleri ile desteklersen zaten responsivede sorun çekmezsin. Küçük projelerle başla örneğin bir navbarı responsive yapmayı deneyebilirsin.

Geri
Yukarı