Çözüldü Sitelerden virüs bulaşır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Siteye girmeyle virüs bulaşır mı bulaşmaz mı tam bilmiyorum ama bahsettiğin mcpedl yanlış hatırlamıyorsam yılların sitesi, güvenilir olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bulaşsa bile oyun modu indirmek gibi bir şeyden bulaşmasını beklemem.
Korsan yazılım, crack, serial, oyun hilesi, hack programı vb. şeyler indiriyorsan onlarda bilgisayarına virüs bulaştırabilirsin.
Ayrıca bazı siteler sıradan programları kendi "indirme yardımcıları" ile veriyorlar. Mesela Google Chrome'u indirmek istiyorsun diyelim, onu kendi sitesi yerine bazı reklam dolu sitelerden birinden indirdin. Sana direkt Chrome'un kendi kurulumu yerine o kurulumu indirmeye yarayan kendi reklam dolu indirme programını yüklüyor. Yani iki aşamalı olarak indirmiş oluyorsun ve bilgisayarında istemediğin programlar, reklamlar karşına çıkıyor. Bunu muhtemelen biraz tecrübeyle ayırt edebilirsin.
Google'da gezinerek her şeyi bulabilirsiniz, Google'da aratmayı ben de biliyorum. 😉 Fakat dediğiniz olayı savunabilmeniz için kaynağınızı göstermeniz gerekir.

Bak şimdi yıllar evvel yapınılan muhabbetin hangi sitenin bilmem kaçıncı videosuna bakıp, ilgili site ki firma bunu kaldırmamış olacak, bulup sana ileteceğim. Sana şimdi zamanında klavyenin XX tuştarını dahi kilitlerdi, kullanamazdık bu kronikleşince Kaspersky satmayı bıraktık derim bir de buradan kavga çıkar. O sebeple, tamam abi sen haklısın.

Bak şimdi yıllar evvel yapınılan muhabbetin hangi sitenin bilmem kaçıncı videosuna bakıp, ilgili site ki firma bunu kaldırmamış olacak, bulup sana ileteceğim. Sana şimdi zamanında klavyenin XX tuştarını dahi kilitlerdi, kullanamazdık bu kronikleşince Kaspersky satmayı bıraktık derim bir de buradan kavga çıkar.
Kaynağınızı iletirseniz sevinirim. Bir de yazdığınız şeyleri biraz daha açıklayıcı yazabilir misiniz?
O sebeple, tamam abi sen haklısın.
Neden "abi" deme ihtiyacı duyduğunuzu anlamadım. Sadece "Kaynağınızı gösterebilir misiniz?" dedim.

Siteye girmeyle virüs bulaşır mı bulaşmaz mı tam bilmiyorum ama bahsettiğin mcpedl yanlış hatırlamıyorsam yılların sitesi, güvenilir olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bulaşsa bile oyun modu indirmek gibi bir şeyden bulaşmasını beklemem.
Korsan yazılım, crack, serial, oyun hilesi, hack programı vb. şeyler indiriyorsan onlarda bilgisayarına virüs bulaştırabilirsin.
Ayrıca bazı siteler sıradan programları kendi "indirme yardımcıları" ile veriyorlar. Mesela Google Chrome'u indirmek istiyorsun diyelim, onu kendi sitesi yerine bazı reklam dolu sitelerden birinden indirdin. Sana direkt Chrome'un kendi kurulumu yerine o kurulumu indirmeye yarayan kendi reklam dolu indirme programını yüklüyor. Yani iki aşamalı olarak indirmiş oluyorsun ve bilgisayarında istemediğin programlar, reklamlar karşına çıkıyor. Bunu muhtemelen biraz tecrübeyle ayırt edebilirsin.

Çözüm
Kaynağınızı iletirseniz sevinirim. Bir de yazdığınız şeyleri biraz daha açıklayıcı yazabilir misiniz?

Neden "abi" deme ihtiyacı duyduğunuzu anlamadım. Sadece "kaynağınızı gösterebilir misiniz?" Dedim.

Mcaffe antivirüs nedir ve süreci biliyorsan açıklama yapmaya gerek yok.

Mcaffe antivirüs nedir ve süreci biliyorsan açıklama yapmaya gerek yok.
"Kaynağınızı gösterir misiniz?" dedikten sonra başka bir kaynaksız iddiada bulunmanız çok etkileyici gerçekten. Bu konu hakkında bildiğiniz haberler varsa (kaynaksız olarak paylaşmazsanız kabul edemem) paylaşabilirsiniz. 😉

Teşekkürler, aradığım cevabı buldum.

Geri
Yukarı