Çözüldü Sitelerden virüs bulaşır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Siteye girmeyle virüs bulaşır mı bulaşmaz mı tam bilmiyorum ama bahsettiğin mcpedl yanlış hatırlamıyorsam yılların sitesi, güvenilir olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bulaşsa bile oyun modu indirmek gibi bir şeyden bulaşmasını beklemem.
Korsan yazılım, crack, serial, oyun hilesi, hack programı vb. şeyler indiriyorsan onlarda bilgisayarına virüs bulaştırabilirsin.
Ayrıca bazı siteler sıradan programları kendi "indirme yardımcıları" ile veriyorlar. Mesela Google Chrome'u indirmek istiyorsun diyelim, onu kendi sitesi yerine bazı reklam dolu sitelerden birinden indirdin. Sana direkt Chrome'un kendi kurulumu yerine o kurulumu indirmeye yarayan kendi reklam dolu indirme programını yüklüyor. Yani iki aşamalı olarak indirmiş oluyorsun ve bilgisayarında istemediğin programlar, reklamlar karşına çıkıyor. Bunu muhtemelen biraz tecrübeyle ayırt edebilirsin.
Bir siteye sadece bakarak virüs bulaşması imkansızdır -eğer mevcut kullandığınız tarayıcınızın internet sitelerini gösterebilmek için kimi programları otomatik olarak yüklemesine izin vermediyseniz-. Ancak illegal sitelerde gezinirken bilgisayarınıza virüs bulaşma ihtimali normal sitelerde olduğundan daha fazladır.

Bilgisayarınızda bir virüs programı kurulu mu?
Evet Avast Free Antivirus.
Bir siteye sadece bakarak virüs bulaşması imkansızdır -eğer mevcut kullandığınız tarayıcınızın internet sitelerini gösterebilmek için kimi programları otomatik olarak yüklemesine izin vermediyseniz-. Ancak illegal sitelerde gezinirken bilgisayarınıza virüs bulaşma ihtimali normal sitelerde olduğundan daha fazladır.
Illegal olup olmadığını bilmiyorum. Site mcpedl com.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şüpheli bağlantılara ve güvenilir olmayan sitelere girerseniz güvenliğiniz riskte olabilir. Bunun için çoğu antivirüs şirketinin "Internet Security" paketleri bulunmaktadır. Size tavsiye olarak Kaspersky Internet Security yazılımını tavsiye edebilirim.
Avast Free Antivirüs
Avast/AVG antivirüs yazılımları kullanıcı verilerini satıp ardından yakalanmalarıyla ünlüdür. 😉

Yeni konular

Geri
Yukarı