Sitelerin virüslü olup olmadığı nasıl anlaşılır?

o siteyi tıklamayla değil, kurulumla ancak zararını görürsünüz daha çok.
Dediklerin ve Asım'ın dedikleri doğru ancak bu alıntıladığım yanlış. Virüs ille de tıklayıp çalıştırmak ile aktif hale gelmez yada indirip belirgin bir şeyi çalıştırmak ile aktif hale gelmez. Bir siteye girmek bile yeterli olabilir.

Gelelim konu sahibine. Kaspersky'ın eklentisi sayesinde zararlı siteye sizi sokamaz engeller. Zararlı bir iletişim varsa sadece o etkileşimi engeller.
Ancak bu diğer bazı IS şirketlerinde de mevcut. Tabi ilk çıkaran Kaspersky şirketiydi.
Virüsler bu durumlarda tehlike oluşturur mu?
Türüne göre evet.
hiç öyle bir uyarı görmedim ben.
Denk gelmemişsiniz demek ki. Yada ayarlarıyla oynamışsınız.

Erkan abi, dediğini ben göremedim ama sitenin en altında Secure gibi bir simge var. Bu bir güvence olabilir mi?

@Murat5038, girdiğim tehlikeli siteler, film siteleri. Yasal olmadığı için tehlikeli olabileceğini düşünüyorum. Bunun dışında girdiğim tehlikeli hiç site yok diyebilirm. Alışveriş kısmına gelince, Barçin.com adlı bir siteden forma almayı düşünüyorum, bu site hakkında bilgin var mı hiç?

Teşekkürler Erkan abi, fakat bir tane full sürüm almak istiyorum. Vatan Bilgisayara baktım şimdi. Hangi versiyonu almam gerektiğini bilemedim. Versiyonu önemli midir?

Geri
Yukarı