Sistemin virüslü olup olmadığı nasıl anlaşılır?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Merhaba. Oyunları Türkçe yapmak için bazı uygulamalar indiriyordum ama virüslü değillerdi, kontrol ediyordum. Virüs uygulamalarındanda bakıyorum ve bana her gün 1-2 kez sanki translate çeviriye bir şey yazarsın onu söyler ya bir ses, o sesin erkek hali bir şey diyor. Yani genelde video veya şarkı dinlerken oluyor başını tam anlamıyorum ama şu şekilde ses geliyor, "...güvenlikten kapatabilirsiniz" ve bu görev yöneticine girdiğimde aksi bir uygulama bulamadım, şunlar vardı.

1703366888583.png

Windows ve AMD ve güvenlik uygulamaları çalışıyor arka planda ama nadiren bu ses oluyor. Bir ayar mı açtım diyeceğim ama açmadım, bilgisayarı formatlayalı 6 ay olmamıştır belki de. Yani bu sesi hacker veya virüslü uygulama yapıyor desem şu an bu mesajları yazarken yapmaz bence. Fakat bir şey dinlerken çok yapıyor, bu çok dediğimde bilgisayar günde 5 saat açık ise 20 saatte 1 oluyor, 4 günde 1 oluyor veya ben duyuyorum. Discord uygulamasında buna daha çok rastladım acaba sayfada gözüken mesajlardan mı oluyor diye düşündüm ama konuların alakası yoktu. Sizce ne olabilir? Bunu nasıl engelleyebilirim?

Ekran Okuyucusu'nu başlatmak için Windows logo tuşu + Ctrl + Enter tuşlarına birlikte basın. Ekran Okuyucusu'nu durdurmak için bu tuşlara yeniden basın.
Deneyebilir misiniz hocam?

Kaspersky ile tarama yapabilirsin ama Malwarebytes önermem bazı crack dosyalarını virüs olarak algılıyor.

Crack dosyaları virüslüdür, hiçbir zararı yoksa bile bilgilerinizi çalar. Malwarebytes'e teşekkürler 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı