Sitenin kaynak kodlarını gizlemek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

lozenge

Kilopat
Arkadaşlar bir oyun sitesi kurdum. Oyuna girildiğinde , ctrl+u yapınca;
kaynak kodu armut gibi gözüküyor oyunun bulunduğu dizinde gözüküyor.

http:www.sitem.com/oyunlar/oyun.swf , gibi .

Adam siteme girip bunu yaptığı zaman swf`nin bulunduğu dizini ve linkini bulup indire bilir. Sizden istediğim bunu nasıl gizlerim ?
Yardımlarınızı bekliyorum....

Kardeş onu yapmıştım, fakat index hata verdi çalışmadı.Ben bazı oyun sitelerinde görüyorum,
mesela oyuna girince , o sayfada ctrl+u yapınca kaynak kodları gözüküyor fakat oyunun bulunduğu dizin yok , gözükmüyor ama benimkinde yapınca gözüküyor sorun bu hangi oyunu acarsa açsın adam göremesin istiyorum. Çünkü sunucum dan oyunu indire bilirler oyunun bulunduğu link gözükünce.:(

Htaccess ile dosya yolunu şifreleyebilirsin. Dosya içerisine de bir ana index dosyası oluşturup ana sayfaya yönlendirme yaparsın. Gerekli açıklama linkte mevcut. Ayrıca htaccess authentication diye google araması yaparsan daha iyi bir sonuca varabilirsin.

Htaccess ile dosya yolunu şifreleyebilirsin. Dosya içerisine de bir ana index dosyası oluşturup ana sayfaya yönlendirme yaparsın. Gerekli açıklama linkte mevcut. Ayrıca htaccess authentication diye google araması yaparsan daha iyi bir sonuca varabilirsin.

Kardeş zaten dosya yolundaki klasöre girildiğinde içerik göstermiyor, ama mesela oyunu oynamak için girdiğinde oyun açılınca ctrl + u yapınca kaynak kodu açılıyor ve ctrl + f yapıp katnak kodunda swf diye arama yapınca oyunumun linki çıkıyor www.sitem.com/oyunlar/oyun.swf bu şekilde. Buna sağtık farklı kaydet yapınca oyun iniyor ben bu link gözükmesin istiyorum.Bazı oyun sitelerinde denedim linki yok gizlemişler linki kaynak kodundan.

Kardeş zaten dosya yolundaki klasöre girildiğinde içerik göstermiyor, ama mesela oyunu oynamak için girdiğinde oyun açılınca ctrl + u yapınca kaynak kodu açılıyor ve ctrl + f yapıp katnak kodunda swf diye arama yapınca oyunumun linki çıkıyor www.sitem.com/oyunlar/oyun.swf bu şekilde. Buna sağtık farklı kaydet yapınca oyun iniyor ben bu link gözükmesin istiyorum.Bazı oyun sitelerinde denedim linki yok gizlemişler linki kaynak kodundan.

Zahmet edip linke baktın mı acaba yada bir araştırdın mı? Linkte klasör yollarını şifreleyebilirsin deniyor. Ayrıca farklı yöntemlerden bahsediyor az bir linki aç ve incele.

Zahmet edip linke baktın mı acaba yada bir araştırdın mı? Linkte klasör yollarını şifreleyebilirsin deniyor. Ayrıca farklı yöntemlerden bahsediyor az bir linki aç ve incele.

Kardeşim tabikide baktım o klasör yolu diyor yani;

www.site.com/oyunlar bu şekilde girildiğin de bu klasöre giremiyor zaten bende de bu öyle klasöre girilmiyor. Oradaki Hotlink Koruması dediği başkası sitemden dosyaları kendi sunucusuna çekerse çalışmasın diye kullanılıyor, kaynak kodundaki linkleri gizlenmiyor. Kaynak kodunda linki gizleme sebebim oyunu bilgisayarına indirmesin . :D

Bu dediginiz pek mumkun degil malesef yapabileceginiz en fazla oyunlara id verip embedleyerek cekmek youtube.coma benzer sekilde. Oyle bile olsa isteyen istedigini rahatlikla alabilir.

Ya ben oyun sitesinde görmüştüm oyunu aklıma geldi bakiyim bu sitede olacak mı diye adam gizlemiş sadece oyun linklerini. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı