Siteye giriş sistemi yapmak için hangi diller öğrenilmeli?

Şu an saydığın kütüphaneler ile basit bir giriş sistemi yapabilirsin, local ya da fake bir API üzerinden axios kütüphanesi ile istek oluşturup localstorage ile session olaylarını saglayabilirsin. Aklındaki soru isaretlerini gidermek için basit bir temel olabilir, bunlari yaparken axios ve Client bazlı input kontrollerini kavramanda yarar var.

Bu alanda kendimi geliştirmek istediğim için basit bir girişten ziyade farklı diller ve farklı kullanımlar öğrenmek istiyorum yani bu ihtiyacımı geçiştirecek değil tamamen işime yarayacak diller benim için daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum fakat kullandığınız terimleri de öğreneceğim.

Frontend kütüphanelerinde de ufak şeyleri tutabildiğin yapılar var sanırsam hocam, onlarla da halledebilir işini.

Dediğim gibi kendimi geliştirmeye çalışıyorum yani bir işim yok amaç sadece öğrenmek ve daha sonrasında kendime bir getiri sağlamak bu yüzden olabileceğin en iyisine yönelmek istiyorum.

Peki hangi dil sizce daha işlevli hangisi daha çok gelecek vadediyor hangisini öğrenmeliyim?

Yol haritası konusunda kafam oldukça karışık yardımcı olursanız benim için çok faydalı olur. Şimdiden hepinize çok teşekkürler.

Birinde yapip da digerinde yapamadigin seyleri ogrenmek icin acele etme. Once hepsinde yapabildigin ortak seyleri ogren, temeller orada. Authorization/Authentication da bunlardan birisi.

Objektif olarak biri diger hepsinden ustun degil, oyle olsa herkes zaten onu kullanirdi. Bazi durumlarda birisi, bazi durumlarda digeri; cogu durumda da hepsi birbirine yakin.

Dedigim gibi "En iyi dil" telasi cok gereksiz yeni baslayanlarda once birini ogren, sonra ayni seyi digeri nasil yapmis onu ogren, sonra kendin secmeye baslayacaksin hangi projede neyi kullanacagini.

Dediğim gibi kendimi geliştirmeye çalışıyorum yani bir işim yok amaç sadece öğrenmek ve daha sonrasında kendime bir getiri sağlamak bu yüzden olabileceğin en iyisine yönelmek istiyorum.

Buradaki getiri sağlamak, freelance çalışmak mı yoksa yazılım sektöründe bir işe girmekten mi bahsediyoruz?

Buradaki getiri sağlamak, freelance çalışmak mı yoksa yazılım sektöründe bir işe girmekten mi bahsediyoruz?

Şimdilik bu konuda bir fikrim yok ama henüz 10. sınıfım daha bu işin üniversitesi falan var bir işe girmek için daha zaman çok ben de okullar kapalı olunca bu işe sardım baktım sıkılmıyorum seviyorum neden öğrenmeyeyim dedim derslerden kalan bütün zamanımı bu işe ayırıyorum. Eğlenerek yapıyorum eğlenmenin yanında bana lise ve üniversite hayatımda maddi bir getiri sağlarsa çok iyi olur. Yani okul bitmeden bir işe girmem zor freelance güzel bir seçenek olabilir.

İhtiyacın olan nodejs ama daha detaylı kütüphane araştırması yaparsan elbet birkaç tane bulursun. Bunun yanı sıra fullstack olarak devam etmek isteyebilirsin ama bence ilk olarak front-end ya da back-end de kendini yeterince geliştir. Yoksa çok bocalayabilirsin.
Şu an benim bocaladığım gibi.

Şimdilik bu konuda bir fikrim yok ama henüz 10. sınıfım daha bu işin üniversitesi falan var bir işe girmek için daha zaman çok ben de okullar kapalı olunca bu işe sardım baktım sıkılmıyorum seviyorum neden öğrenmeyeyim dedim derslerden kalan bütün zamanımı bu işe ayırıyorum. Eğlenerek yapıyorum eğlenmenin yanında bana lise ve üniversite hayatımda maddi bir getiri sağlarsa çok iyi olur. Yani okul bitmeden bir işe girmem zor freelance güzel bir seçenek olabilir.

Çok iyi yapıyorsun tebrik ederim seni. Freelance işlerde karşılaştığımdan bahsedeyim. üniversite öğrencileri ödevlerini yaptırıyor çoğunlukla. Algoritma sorularıdır vs. Site yaptırana denk geldim mi diye düşünüyorum... İşlerini Wordpress'in temel temalarıyla hallediyorlar işini çoğu.

Bence freelance çalışmak yerine kariyerine odaklanman daha doğru olur. Yukarıda saydığım spa kütüphanelerinden birinde kendini güzelce geliştirirsen, iş bulamama olasılığın düşük. Aynı şekilde backendde de öyle. Bunları karıştırırken zaten birkaç anlamını bilmediğin şeyleri göreceksin onları da araştıra araştıra zamanla oturacak bir şeyler.

Farklı teknolojileri aynı anda öğreneyim gibi bir psikolojiye sakın girme, zamanını alır böyle şeyler. İlerleyemediğini düşünürsün. Emek ver, detaylıca öğren. Daha yaşın genç, benim başladığımdan çok daha erken başlamışsın böyle şeylere.

Burada da birçok konuda tecrübeli arkadaş var, zaman zaman kafana takılan yerleri sorabilirsin. Tabii ki öncelikli olarak, dökümanlarını okuman gerek.

Çok iyi yapıyorsun tebrik ederim seni.

Teşekkür ederim :)

Freelance işlerde karşılaştığımdan bahsedeyim. Üniversite öğrencileri ödevlerini yaptırıyor çoğunlukla. Algoritma sorularıdır vs. site yaptırana denk geldim mi diye düşünüyorum... İşlerini WordPress'in temel temalarıyla hallediyorlar işini çoğu.

Bence freelance çalışmak yerine kariyerine odaklanman daha doğru olur.

Freelance'dan kastım fiverr gibi siteler tabii bu sitelerde tanınır, iş alabilir hale gelmek ayrı bir emek ve ayrı bir mesele çok da bilgim yok bu konuda doğrusu fakat dediğim gibi önceliğim para değil öğrenmek öğrendikten sonra para zaten gelir. Bir gün aklıma tutacak bir web sitesi fikri gelir bir uygulama fikri gelir uygulamayı/siteyi yaparım biraz da şansım varsa zaten gelir elde ederim diye düşünüyorum.

Yukarıda saydığım spa kütüphanelerinden birinde kendini güzelce geliştirirsen, iş bulamama olasılığın düşük. Aynı şekilde backendde de öyle. Bunları karıştırırken zaten birkaç anlamını bilmediğin şeyleri göreceksin onları da araştıra araştıra zamanla oturacak bir şeyler.

Önerdiğiniz kütüphaneler için teşekkürler hepsini araştırıp benim için hangisi daha uygun olur ona karar verdikten sonra bir tanesine başlarım zaten mantığını anladıktan sonra diğerlerini de öğrenmek çok zor olmaz diye düşünüyorum :)

Burada da birçok konuda tecrübeli arkadaş var, zaman zaman kafana takılan yerleri sorabilirsin. tabii ki öncelikli olarak, dokümanlarını okuman gerek.

Dokümandan kasıt nedir onu tam olarak anlayamadım?

Freelance'dan kastım fiverr gibi siteler tabii bu sitelerde tanınır, iş alabilir hale gelmek ayrı bir emek ve ayrı bir mesele çok da bilgim yok bu konuda doğrusu fakat dediğim gibi önceliğim para değil öğrenmek öğrendikten sonra para zaten gelir. Bir gün aklıma tutacak bir web sitesi fikri gelir bir uygulama fikri gelir uygulamayı/siteyi yaparım biraz da şansım varsa zaten gelir elde ederim diye düşünüyorum.

Dokümandan kasıt nedir onu tam olarak anlayamadım?

Dili yaratan kişiler nasıl kullanacağımızı da söylemek zorunda. Bu dökümanları kullanma kılavuzu gibi düşünebilirsin. Herhangi bir programa dilinin adını yazıp documents falan diye iliştirsen yanına sana kaynakları verir.

Umarım projelerini görürüz yakın zamanda.

Geri
Yukarı