Sivas cumhuriyet üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliği nasıl?

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi akademisyen bakımından kaliteli lakin bulunduğu coğrafya açısından kötüdür, bilinmiş üniversiteler hariç diğerleri kötüdür saçmalığına katılmıyor.
Bir Üniversitenin kalitesini ilk önce akademisyenler belirler lakin mühendislik gibi bir bölümde ismi daha duyulmuş üniversitelere yönelmeni üzülerek de olsa doğru buluyorum.

Not: Kampüste hatırı sayılır sayıda kangal vardır, şaka değil.

Ben en iyi üniversiteler hariç kalanı kötüdür yorumuna katılmıyorum. Ne yani ülkede mühendis veya mimar olmak isteyen birisi illa ha ODTÜ veya İTÜ gibi girilmesi çok zor yerlerde mi okumak zorunda? Kapatalım o zaman diğer okulların hepsini 5-6 üniversite hariç.
Önemli olan o alanda kendini geliştirmek ve kanıtlamak. Aldığın akademik eğitimi pratiğe de dökebilmek.

Evet. Sistem bu şekilde. Artık üniversite kazanmak zor değil ama kazansan bile iş imkanın yok. Adam gitmiş apartmandan bozma üniversiteye mühendisim diye geziniyor e iş verende iş vermiyor. Türkiye'de iş veren senin yeteneğine bakmaz senin okuduğun üniversiteye bakar.

Ben en iyi üniversiteler hariç kalanı kötüdür yorumuna katılmıyorum. Ne yani ülkede mühendis veya mimar olmak isteyen birisi illa ha ODTÜ veya İTÜ gibi girilmesi çok zor yerlerde mi okumak zorunda? Kapatalım o zaman diğer okulların hepsini 5-6 üniversite hariç.
Önemli olan o alanda kendini geliştirmek ve kanıtlamak. Aldığın akademik eğitimi pratiğe de dökebilmek.

Akademik olarak diğer üniversiteler bakımından daha iyi verdikleri de bir gerçek. Bende bu duruma sinir oluyorum ama durum maalesef böyle. A öğrencisi Boğaziçi mezunu hemen öne çıkıyor üniversite yüzüne. B öğrencisi proje ödülü almış ama Boğaziçi kıyasla daha düşük üniversite okuduğu için bilgisi az gözüyle bakılıyor.

Sivas cumhuriyet üniversitesi akademisyen bakımından kaliteli lakin bulunduğu coğrafya açısından kötüdür, bilinmiş üniversiteler hariç diğerleri kötüdür saçmalığına katılmıyor.
Bir üniversitenin kalitesini ilk önce akademisyenler belirler lakin mühendislik gibi bir bölümde ismi daha duyulmuş üniversitelere yönelmeni üzülerek de olsa doğru buluyorum.

Not: Kampüste hatırı sayılır sayıda kangal vardır, şaka değil.

Coğrafi konumu benim için pek önemli değil. Hocaların iyi olması ve mezun olunca iş bulabilme imkanı önemli daha çok.
Anladığım kadarıyla Cumhuriyet Üniversitesi güzel ancak ismi daha çok duyuşmuş bir üniversite seçmemi öneriyorsunuz.

Coğrafi konumu benim için pek önemli değil. Hocaların iyi olması ve mezun olunca iş bulabilme imkanı önemli daha çok.
Anladığım kadarıyla cumhuriyet üniversitesi güzel ancak ismi daha çok duyuşmuş bir üniversite seçmemi öneriyorsunuz.

Mülâkatlar ve iş alımlarında bir puan daha öne çıkma şansın var.

Hocalarının iyi olduğunu düşünüyorum en azından ünvanlarının lakin iş imkanı için net konuşamam sadece şunu söyleyebilirim hemen hemen aynı puan düzeyinde CU'dan iyi çok az üniversite vardır.
Coğrafyasını da es geçme Sivas'ın soğuğu serttir.

Hocalarının iyi olduğunu düşünüyorum en azından ünvanlarının lakin iş imkanı için net konuşamam sadece şunu söyleyebilirim hemen hemen aynı puan düzeyinde Cu'dan iyi çok az üniversite vardır.
Coğrafyasını da es geçme Sivas'ın soğuğu serttir.

Konu sahibi Sivas'ta yaşadığı için alışmıştır bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı