Sivas Cumhuriyet Üniversitesi vs Nevşehir Hacı Bektaşı Veli Üniversitesi

zeki kurt WT

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba üniversite tercihlerimi yapacağım Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Nevşehir Hacı Bektaşı Veli Üniversitesi arasında kaldım. hangisini önce yazmam gerektiğiyle ilgili. Google'den baktığımda Nevşehir deki üniversitenin kampüsü çok daha iyi duruyor ancak gelişmiş şehir olarak Sivas daha iyi gibi. Sizce hangisine öncelik vermeliyim? Ayrıca Sivas ya da Nevşehir de yaşayanlar/okuyanlar varsa şehir yorumlarınızı belirtir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi bölümü yazacaksınız? Şehir açısından bence Sivas daha avantajlı. Nevşehir sadece turizmiyle öne çıkıyor ancak büyükşehirlere daha yakın. Şehirden ziyade akademik kadroyu göz önüne alarak tercih yapmanızı daha şiddetle öneririm.

Sivas daha gelişmiş bir şehir olabilir ancak iklim şartları olarak Nevşehir çok daha iyi. Bu arada Kapadokya'ya ve Kayseri'ye gittim Sivas'a da gitmiş biri olarak söylüyorum ki bunların hiçbiri birbirini aratmaz hatta aralarında bir seçim yap derseniz Kayseri civarlarını yani Nevşehir'i seçerim.

Kampüs olarak cumhuriyet üniversitesi daha büyük ve son senede 10 bin kişilik yurt açıldı
Ulaşımda ise otobüs ücreti öğrenci için 4₺
Çarşıdan bindiğiniz her otobüs üniye gider
Onun dışında öğrenci memnuniyeti açısından pahalı bir şehir . Büyük şehir staüsünde olmadığı için ulaşım ücretide pahalı
Kışın çok soğuk geçebiliyor bu da normal yani herşey sizin nerede okumak istediğinize kalmış
Bence Kayseri'de okuyun

Nevşehir'de yaşıyordum 2 sene önce gayet yaşanabilir bir şehirdi Sivas'a hiç gitmedim ama Nevşehir güzel yer yaşanılır/okunur.
Hocam Nevşehirde vakit geçirilecek güzel yerler var mı? Yaşam standartları nasıl fiyatlar v.s
Hangi bölümü yazacaksınız? Şehir açısından bence Sivas daha avantajlı. Nevşehir sadece turizmiyle öne çıkıyor ancak büyükşehirlere daha yakın. Şehirden ziyade akademik kadroyu göz önüne alarak tercih yapmanızı daha şiddetle öneririm.
Hemşirelik yazacağım. Bana kalırsa akademik kadro pek önemli bir etmen değil çünkü her şey stajda öğrenilir. Sivas Nevşehir'den daha gelişmiş ama Nevşehir'in konumu iklimi ve kampüsü ona öne çıkarıyor gibi çok kararsızım. Ayrıca yurt işi var birde. Sivas'ta yurt sorunu olmuyormuş yurtlar yeni ama Nevşehir'i bilmiyorum bilgisi olan var mı bu konuda?
Sivas daha gelişmiş bir şehir olabilir ancak iklim şartları olarak Nevşehir çok daha iyi. Bu arada Kapadokya'ya ve Kayseri'ye gittim Sivas'a da gitmiş biri olarak söylüyorum ki bunların hiçbiri birbirini aratmaz hatta aralarında bir seçim yap derseniz Kayseri civarlarını yani Nevşehir'i seçerim.
Nevşehir iklim olarak önde ama küçük bir şehir olması aklıma çok takılıyor. Çünkü küçük şehirlerde genelde sınırlı imkanlar oluyor mağaza, aktivite, cafe, fiyatlar v.s konusunda.

Kampüs olarak cumhuriyet üniversitesi daha büyük ve son senede 10 bin kişilik yurt açıldı
Ulaşımda ise otobüs ücreti öğrenci için 4₺
Çarşıdan bindiğiniz her otobüs üniye gider
Onun dışında öğrenci memnuniyeti açısından pahalı bir şehir . Büyük şehir staüsünde olmadığı için ulaşım ücretide pahalı
Kışın çok soğuk geçebiliyor bu da normal yani herşey sizin nerede okumak istediğinize kalmış
Hocam Nevşehir'in nüfusu Sivas'tan az büyük ihtimal orda da ulaşım pahalıdır. Sivas'ı seçersem yurt sorunu da çekmem gibi duruyor. Nevşehir'i bilmiyorum. Sivas kampüsü büyük olabilir ama benim için önemli olan kampüsün güzelliği yani aktivite yapılabilecek yerleri var mı yada fakülte binaları v.s nasıl veya ders çıkışı kampüste gidip oturup zaman geçirilecek yerler var mı?

Bence Kayseri'de okuyun
Hocam kayseri gelmiyor. Nevşehir yada Sivas arasında kararsızım.

Hocam Nevşehirde vakit geçirilecek güzel yerler var mı? Yaşam standartları nasıl fiyatlar v.s
Hocam vakit geçirebileceğiniz bolca tarihi alan doğal güzellik dolu yerler var ürgüp vs. gibi yaşam standartlarına gelecek olursak biz abimle yaşıyorduk fiyatlar falan konusunda hiç sorun çekmedik büyük şehirlere oranla daha uygun denilebilir.

Nevşehir iklim olarak önde ama küçük bir şehir olması aklıma çok takılıyor. Çünkü küçük şehirlerde genelde sınırlı imkanlar oluyor mağaza, aktivite, Cafe, fiyatlar vs konusunda.

Hocam imkan konusunda öyle Ankara İstanbul seviyesinde değildir belki ama gayet yeterli tek sorunu Nevşehir'in bence yollarıdır ve Belediyesi'dir başka sorununu görmedim yollar konusunda belediye çok ilgili değil maalesef ama iklim vesaire olarak Sivas'tan iyi olduğunu düşünüyorum

Nevşehir iklim olarak önde ama küçük bir şehir olması aklıma çok takılıyor. Çünkü küçük şehirlerde genelde sınırlı imkanlar oluyor mağaza, aktivite, cafe, fiyatlar v.s konusunda.
Sivas da küçük bir şehir. Gelişmişlik olarak da birbirlerini aratmazlar yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı