Sivas deprem açısından güvenli bir bölge mi?

Biraz korkuyorum, bugün her yerde deprem oldu. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Hiçbir yer güvenli değil ben Sivas'lıyım mesela bak sana bir şey anlatayım bu gerçek yaşanmış bir olay bir adam çok eskiden bir deprem haberi almış İstanbul'da sonra korkup Sivas tarafına kaçmış Sivas'ta deprem olmayacağını düşünmüş ertesi güne deprem olmuş adam orada ölmüş yani güvenirlik açısından ülkemiz bir deprem bölgesi komple olarak siz önlemlerinizi alın derim.

Biraz korkuyorum, bugün her yerde deprem oldu. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Korkmana gerek yok sen önlemini al gerisini Allah'a bırak.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama 20 dakikaya bir deprem daha var diyorlar. Tahmin mi gerçek mi gerçekten bilmiyorum. Dikkat edin lütfen. Aşağı mı inersiniz durur musunuz lütfen.

Güvenli bölge diye bir yer var mı? Oturup bir düşünün. Deprem kuşağındayız. Deprem öldürme riski düşüktür. Öldüren binadır. Binaları çala çırpa yaparlarsa ve kontrol edilmez ise sonuç bunlar oluyor.

Başka konuda da soruyor birisi; X şehirde deprem olur mu? Kimsenin bilemediği bir sorunun cevabını forumda arıyor. Uzmanlar bunun cevabını veremiyor. Neyse...

Ne kadar doğru bilmiyorum ama 20 dakikaya bir deprem daha var diyorlar. Tahmin mi gerçek mi gerçekten bilmiyorum. Dikkat edin lütfen. Aşağı mı inersiniz durur musunuz lütfen.

Bundan 2 gün önce bir yabancı adam Türkiye'de büyük bir deprem olacağını söylemişti şehir vermişti ve oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı