Sıvı metalin ömrü ne kadar?

uasamet

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar, bugün laptop işlemcisine sıvı metal macun sürdüm ve işlemci ısısında gözle görülür ısı düşüşü gözlemledim. Merak ettiğim bu sıvı metal macunun ömrü kaç ay veya kaç yıldır? Ortalama 3-4 saat günlük kullanmaktayım ve 1-2 saat dışında oyun oynamıyorum. Teşekkürler.

Dostlar, bugün laptop işlemcisine sıvı metal macun sürdüm ve işlemci ısısında gözle görülür ısı düşüşü gözlemledim. Merak ettiğim bu sıvı metal macunun ömrü kaç ay veya kaç yıldır? Ortalama 3-4 saat günlük kullanmaktayım ve 1-2 saat dışında oyun oynamıyorum. Teşekkürler.

Termal macun mu demek istediniz?

1 yıl veya 1 yıldan fazladır diye tahmin ediyorum. Kullanıma göre değişir.

Termal macun mu demek istediniz?
Sıvı metal ve termal macun farklı.

Ik1SDBL.jpg

1 yıllık test yapmışlar bir fark olmamış. Normal macunlardaki gibi kuruma yaşanacağını sanmıyorum kolay kolay. Sıcaklıklar rahatsız etmediği müddetçe değiştirmeye lüzum yok diye düşünüyorum.

Üstte de denildiği gibi en az 1 yıl boyunca sağlam kalıyor. (Monster sıvı metal kullanan laptoplarında 2 yılda bir değiştiriyor.)

Aluminyum ile etkilişime giriyor ona göre kullanın...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı