Sıvı sabun mu katı sabun mu kullanıyorsunuz?

Ne demek efenim rica ederm

Ellerimi ve yüzümü zemzem suyu ile yıkıyorum, hem kirlerimden hem de günahlarımdan arınmış oluyorum.

+50 dayılar forumuna girdim herhalde, o emojiler ne?
Hacı Şakir kardeşim var mı başka sorun ?

Beyhude @Silinen üye ve @Hüseyin42 hocam,

Ziyadesiyle kalbimi kırdınız.
Oysa forumdaşlarımızla birlikte siz ikiniz gelene kadar sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesi içinde oldukça verimli sohbet gerçekleştiriyorduk.

Birbirimizle bilgi alışverişi yaparak hayat patikamıza ve yozlaşmış yaşam senaryomuza yeşillik katmıştık.

Eğer sizler de sohbete katılmak isterseniz sizlerden ricam saygılı olmanızdır. Zira, Günümüz yozlaşmış toplum sensryosu oldukça canımızı sıkmaktadır.

Bu mecrada yozlaşmış Türkçemizi yeşertmek adına olabildiğince pozitif yöndeki yüksek olasılıkları baz alarak kelimelerimizi kaleme alıyoruz.

Sizleri de bu saygı ve doğru Türkçe kullanma patikasına davet ediyorum

Gelin bir olalım!

Saygılarımla.

@R.B.D hocam sakıncası yok ise yaşınızı paylaşmak ister misiniz? (Merak ettiğim için sordum)

Hocam, bir çok kişi benim mizacım doğrultusunda adımı, yaşımı merak ediyor lakin bunu İnternet ortamında paylaşma taraftarı değilim.

Anlayışınız için teşekkür ederim.
Yozlaşmış Türkçeyi yeşertme amaçlı dediğiniz iletiler Arapça, Farsça sözcükler yumağı.
Adres verin size güzel bir lügat göndereyim de hangi kelime hangi dildedir öğrenin hocam.

Türkçemiz zaten çoğunlukla Farsçadan etkilenmiştir.

Daha kendi dilinizin sondan eklemeli bir yapıya sahip olduğunun bilgisine sahip olmadan kelimelerimi yargılıyorsunuz.

Herkes kendine bakmalı, doğru bilgiye aç, yanlış bilgiye tok olmalı.

Saygılarımla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…