Sıvı soğutma ekran kartını soğutur mu?

Metin Önal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Gigabyte Windforce RTX 2060 V2 ekran kartını kullanıyorum ve bilindiği gibi bu ekran kartının ısınma sorunları var. Genelde oyun oynarken 75-80 arası sıcaklıklar görüyorum bu yüzden grafikleri falan kısma ihtiyacı duyuyorum. Bu durum beni rahatsız etmeye başladı oyun oynarken falan hep MSI Afterburner açık oynuyorum. Sıvı soğutmanın ekran kartına etkisi var ise 500-600 TL arası bir sıvı soğutma önerebilir misiniz?

Ekran kartınıza uygun bir custom ekran kartı bloğu alıp sisteminize custom sıvı soğutma kurabilecek imkanlara sahipseniz, neden olmasın :). Tabii 500-600 liraya bloğu bile anca alırsınız da neyse.
Hazır sıvı soğutma dediğimiz AIO'lar ise sadece işlemciler için maalesef.

Ekran kartınıza uygun bir custom ekran kartı bloğu alıp sisteminize custom sıvı soğutma kurabilecek imkanlara sahipseniz, neden olmasın :). Tabii 500-600 liraya bloğu bile anca alırsınız da neyse.
Hazır sıvı soğutma dediğimiz AIO'lar ise sadece işlemciler için maalesef.
Piyasada dediğiniz üründen f/p olan bir tane link bırakabilir misiniz?
30-35 dolar oluyor dedigin olmaz bence bu fiyate ama 2. el olabilir.
Dostum belirttiğim kart için uygun fiyatlı bir ekran kartı bloğu linki bırakabilir misin?

Piyasada dediğiniz üründen f/p olan bir tane link bırakabilir misiniz?
Dediğim ürün? Ekran kartı bloğu ise, sadece blok yeterli değil. Ek olarak:
Sıvı soğutma boruları, radyatör, radyatör için fan ve rezervuar almanız gerek ki bunların fiyatı ayrı sıkıntı, bulması ayrı. Bütçeniz ile böyle bir şey mümkün değil.
Ayrıca, bunları sığdırabileceğiniz bir kasa ve montajlayabilecek bilgiye de sahip olmanız lazım.
Ekran kartınız her ne kadar fazla ısınsa da o kadar dert edilecek bir şey değil, zararı olmayacak kadar az. Böyle kullanabilirsiniz yani.

Custom sıvı soğutma işine girmeyin profesyonel değilseniz sizin yapabileceğiniz bir şey değil.
Kasa içi havalandırmanızı iyileştirin. Kasa tepe fanı egsoz fanı alabilirsiniz veya kasanızı yenileyebilirsiniz

Dediğim ürün? Ekran kartı bloğu ise, sadece blok yeterli değil. Ek olarak:
Sıvı soğutma boruları, radyatör, radyatör için fan ve rezervuar almanız gerek ki bunların fiyatı ayrı sıkıntı, bulması ayrı. Bütçeniz ile böyle bir şey mümkün değil.
Ayrıca, bunları sığdırabileceğiniz bir kasa ve montajlayabilecek bilgiye de sahip olmanız lazım.
Ekran kartınız her ne kadar fazla ısınsa da o kadar dert edilecek bir şey değil, zararı olmayacak kadar az. Böyle kullanabilirsiniz yani.

Bu zamana kadar ekran kartımda en fazla 82-83 dereceyi gördüm ve araştırma yaptığımda zararlı değerler diyenler oldu. Çevremdeki insanlar da aynısını söylüyor. Senin de fikrini almak isterim.

Bu zamana kadar ekran kartımda en fazla 82-83 dereceyi gördüm ve araştırma yaptığımda zararlı değerler diyenler oldu. Çevremdeki insanlar da aynısını söylüyor. Senin de fikrini almak isterim.
Yüksek biraz evet ama kartı öldürmez, veya çok fazla yıpratmaz. Dilerseniz kasanın ön panelini vesaire açık kullanıp biraz daha serin çalıştırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı