Sıvı sogutma fan ayarları Corsair H115I Platinum

Abdullah Arık

Centipat
Merhaba arkadaşlar benim Corsair H115I RGB Platinum var anakartım ise ASUS Z390-F serisi ben hem BIOS'tan hem iCUE yazılımından baktıgım zaman 2 fanımda 0 RPM'de çalıştıgını görüyorum kasa sıvı sogutmamın iki fanıda son güçte çalışıyor bunu ne yaptım ne ettim çözemedim lütfen yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    190,7 KB · Görüntüleme: 61
Fanların 4 pin PWM bağlantısını pompaya mı yaptın yoksa anakarta mı? Bununla alakalı olabilir.

Kardeşim 4 pin PWM soketlerini, pompadan çıkan 4 pin fan girişlerine takacaksın. Pompadan 2 kablo çıkıyor, 2 si de 2 başlığa ayrılıyor. Biri RGB girişleri, diğeri de fan girişleri. Anakarta takmana gerek yok.

Kardeşim 4 pin PWM soketlerini, pompadan çıkan 4 pin fan girişlerine takacaksın. Pompadan 2 kablo çıkıyor, 2 si de 2 başlığa ayrılıyor. Biri RGB girişleri, diğeri de fan girişleri. Anakarta takmana gerek yok.
çok teşekkür ederim hocam evet haklıymışsınız ben rgbyi corsairin kablolarına takmışım ama fan kablolarını anakarta takmışım şimdi sogutmanın kablosuna bağlantı yaptım 2 tane boşta kalan

evet düzeldi birşey daha sorucam ben corsairin yazılımını kurup ordan ayarladım fanın hızını ama burdan ayarlamak istemiyorum çok ram yiyor biostan ayarlıyabiliyoruz demi

Ayarlayabilirsin ama onun için anakart'a takman gerekebilir. Bence en iyisi iCUE'den yapmak, istediğin zaman müdahale edebilirsin.

Geri
Yukarı