Sıvı soğutma fan RPM'leri nasıl ayarlanır?

MelihTMF

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba sistemime yeni sıvı soğutma aldım. Boştayken RPM değerleri bu şekilde sıvı soğutma pompasını CPU fan kısmına, radyatör fanını pump yazan yere taktım ama RPM değerleri yüksek ve kasadan ses geliyor nasıl ayarlayabilirim? İkisini de 4 pinden bağladım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-14 132751.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-14 132751.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
BIOS üzerinden yapabilirsiniz.
Anakartın* markası ne? Uygulamasını indirip oradan da deneybilirsiniz.

Son düzenleme:
BIOS üzerinden yapabilirsiniz.
Soğutucunun markası ne? Uygulamasını indirip oradan da deneybilirsiniz.

Rampage marka hocam uygulaması yok BIOS'tan Smart fan mode ve Auto seçili. Pompa sürekli son hızda çalışıyor normal midir ilk defa bir sıvı soğutma aldığım için bilmiyorum.

Öncelikle tam tersini takmanız gerekiyor. Hangi marka sıvı soğutma aldınız belirtmemişsiniz. Anakarta takılan fanlar BIOS veya anakart yazılımı üzerinden ayarlanır.

Öncelikle tam tersini takmanız gerekiyor. Hangi marka sıvı soğutma aldınız belirtmemişsiniz. Anakarta takılan fanlar BIOS veya anakart yazılımı üzerinden ayarlanır.

Nasıl takacağım hocam? Solda işaretlediğim yer CPU, sağdaki en üstteki sys_pump yazan yuva. Şu an radyatör üzerindeki fan CPU fana bağlı, pompa pump yazan yere bağlı.

Dosya Ekleri

• 10290240716850.jpg
    10290240716850.jpg
    56,4 KB · Görüntüleme: 20
Nasıl takacağım hocam? Solda işaretlediğim yer CPU, sağdaki en üstteki sys_pump yazan yuva. Şu an radyatör üzerindeki fan CPU fana bağlı, pompa pump yazan yere bağlı.
İlk mesajında tam tersini söyledin şimdi doğrusunu söyledin. Bu açıklamadı taktığın doğru ise bağlantı konusunda yapabileceğin bir şey yok.
Tam marka modelini yazarsan özelliklerine bakalım fan devrini sabit mi yoksa belirli bir aralığa mı sabit.

Yeni konular

Geri
Yukarı