Sıvı soğutma fanı hızı nasıl ayarlanır?

ROG_STRIX

Decapat
Sorunum başlıkta belirttiğim gibi RPM'i nasıl ayarlayabilirim? Sıvı soğutucu: Rajinitek Orcus 240 mm / Anakart: MSI X570 Gaming Plus / İşlemci: 5900X / Not: 5400 RPM'de dönüyor

Sorunum başlıkta belirttiğim gibi RPM'i nasıl ayarlayabilirim? Sıvı soğutucu: Rajinitek orcus 240 mm / anakart: MSI X570 Gaming Plus / işlemci: 5900X not: 5400 RPM'de dönüyor.

5400RPM'de dönemez dostum bilyeleri dağıtması lazım en iyi fanlar bile 2500 üzeri zar zor oluyor. Bir yanlışlık var.

Bende de fan soğutucu var PSU'ya bağlı ayarlanabilir mi?

CPU fanı ise CPU fan girişi soketine takmanız lazım otomatik ayarlnır veya BIOS üzerinden... Ya da anakart üzerinden çoğaltıcı vb ile ona takmanız lazım o şekilde anakart tanımlar ve öyle ayarlanabilir.
BIOS'tan baktım bende saskinim.

Eğer doğru yere taklılı ise anakarta bir sorun olabilir veya soğutucuda sorun olabilir.

CPU fanı ise CPU fan girişi soketine takmanız lazım otomatik ayarlnır veya BIOS üzerinden... Ya da anakart üzerinden çoğaltıcı vb ile ona takmanız lazım o şekilde anakart tanımlar ve öyle ayarlanabilir.

Eğer doğru yere taklılı ise anakarta bir sorun olabilir veya soğutucuda sorun olabilir.
Sanırım cpu fana bağlı ne yapmalıyım?

CPU fana bağlı olması sağlıklı olanı zaten hocam doğrusu o benim bildiğim elinizde veya ödünç alabileceğiniz farklı bir CPU fanı var mı bir de onun ile deneyin derim anakartın biousu vb güncel mi veya bir ARGB sıvı soğutmalarda kontrolcü oluyor orradan fan devir hızı falan var mı belki onda sorun vardır tuşlara bakın deneyin derim. Orada hız ayarı var ise çarpışıyor olabilir ikisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı