Sıvı soğutma için fan önerisi

T30 iyi fakat 5 mm kalın olduğunu unutmamak lazım. Bazen küçük mmler kasalara olmuyor. Arctic'in 3-5 mm kalın radyatörü gibi. Çoğu alanın kasasının başına bela olmuştur. Amazon'daki fiyatını bilmiyordum. 1 Noctua feda edilip yine tercih edilebilirmiş aslında. Benim aklımda kalan 3'lü paketi 4000 küsur liralardı. Çok iyiymiş.

Noctua'yı tahtından edebilmek için 5 mm daha yükselterek her bir yaprak boyunu 7-10mmlere varan bir uzatma yapmış oluyor. Geri kalan bütün artıları da 3000 RPM'inde gizli. İppc'in 3000 RPM'ini A12x25'in de lcp materyalini alıp üstüne 5 mm eklediler. Çok akıllıca hareket.

T30 iyi fakat 5 mm kalın olduğunu unutmamak lazım. Bazen küçük mmler kasalara olmuyor. Arctic'in 3-5 mm kalın radyatörü gibi. Çoğu alanın kasasının başına bela olmuştur. Amazon'daki fiyatını bilmiyordum. 1 Noctua feda edilip yine tercih edilebilirmiş aslında. Benim aklımda kalan 3'lü paketi 4000 küsur liralardı. Çok iyiymiş.

Noctua'yı tahtından edebilmek için 5 mm daha yükselterek her bir yaprak boyunu 7-10mmlere varan bir uzatma yapmış oluyor. Geri kalan bütün artıları da 3000 RPM'inde gizli. İppc'in 3000 RPM'ini A12x25'in de lcp materyalini alıp üstüne 5 mm eklediler. Çok akıllıca hareket.

Evet ayrıyeten üzerinde Switch koymuşlar mod değiştirmek için gerçekten garip bir çalışma ile fan yapmışlar :D

T30 çok iyi gördüm fakat hem bulmak çok zor hem de minimum 3'lü paket satılıyor 3K altına gelmiyor fan başına 1K bilmiyorum çok sanki.
Noctua industrial alınacağına phanteks t30 daha mantıklı çok daha az gürültüde çok daha fazla hava akışı sağlıyor bu arada 3 lü paket 2300 t30 için adet başına 750tl civarına geliyor, NF-A12 x25 fiyatı tane başına 615tl aradaki fark’a değer kesinlikle.

Noctua industrial alınacağına Phanteks T30 daha mantıklı çok daha az gürültüde çok daha fazla hava akışı sağlıyor bu arada 3'lü paket 2300 T30 için adet başına 750TL civarına geliyor, NF-A12 X25 fiyatı tane başına 615TL aradaki Fark'a değer kesinlikle.

Evet Amazon'daki satışı şimdi gördüm daha mantıklı duruyor maaş yatsın hemen çekeceğim.

Hocam almadan önce dikkat yukarıda da belirtilmiş genelde sorun olmuyor fakat fanlarda endüstri standartı 25mm kalınlık Phanteks T30 30mm kalınlığa sahip kasada problem olup olmayacağına dikkat edin.

Evet orada şöyle bir durum var zaten eğer ekran kartının radyatörünü öne taşıyabilirsem orada sorun olmaz alan olarak bayağı yer var sadece önde ki 360mm işlemci soğutucunu üste taşımam lazım şu an tek derdim o :D

Arkadaşlar şimdi işlemci sıvı soğutmasını üste taşıdım ekran kartının sıvı soğutmasını öne taktım sıcaklıklarda düşme var fakat ekran kartı radyatörü için düşündüğüm T30 veya Noctua için bütçe kalmadı :D Arctic bionix P120 buldum ama 2.75'lik bir hava basıncı var sizce iş görür mü?

Son düzenleme:
Evet orada şöyle bir durum var zaten eğer ekran kartının radyatörünü öne taşıyabilirsem orada sorun olmaz alan olarak bayağı yer var sadece önde ki 360mm işlemci soğutucunu üste taşımam lazım şu an tek derdim o :D

Arkadaşlar şimdi işlemci sıvı soğutmasını üste taşıdım ekran kartının sıvı soğutmasını öne taktım sıcaklıklarda düşme var fakat ekran kartı radyatörü için düşündüğüm T30 veya Noctua için bütçe kalmadı :D Arctic bionix P120 buldum ama 2.75'lik bir hava basıncı var sizce iş görür mü?
Muhammet bey iyi akşamlar, ben de bu aralar fanlara bakıyordum.
Ekran kartını ekstradan soğutmak için PCI için fan braketi (taşıyıcı) aldım. Bu taşıyıcıya 2 ya da 3 adet fan takmak istiyorum.
Hali hazırda işlemcim için Arctic Duo 34 ile Arctic BioniX P120 fanını kullanıyorum. Ancak Arctic 360mm AIO'ya geçtim. O yüzden elimde Arctic BioniX P120 bir seçenek olarak duruyor. Fakat ben Noctua NF-A12 x25 ve Phanteks t30 arasında kaldım. Eğer yeni fan alacak olursam bu ikisinden birini tercih etmek istiyorum. Tabiki T30 gerçekten ciddi maliyetli bir fan. NF-A12x25 bir nebze Bionix P120'e yakın fiyata sahip.
Siz ne yaptınız? Hangi fanı aldınız?

Muhammet bey iyi akşamlar, ben de bu aralar fanlara bakıyordum.
Ekran kartını ekstradan soğutmak için PCI için fan braketi (taşıyıcı) aldım. Bu taşıyıcıya 2 ya da 3 adet fan takmak istiyorum.
Halihazırda işlemcim için Arctic Duo 34 ile Arctic bionix P120 fanını kullanıyorum. Ancak Arctic 360mm AiO'ya geçtim. O yüzden elimde Arctic bionix P120 bir seçenek olarak duruyor. Fakat ben Noctua NF-A12 X25 ve Phanteks T30 arasında kaldım. Eğer yeni fan alacak olursam bu ikisinden birini tercih etmek istiyorum. Tabii ki T30 gerçekten ciddi maliyetli bir fan. NF-A12x25 bir nebze bionix P120'e yakın fiyata sahip.
Siz ne yaptınız? Hangi fanı aldınız?

Bütceden kaynaklı şu an için 2. el bionix P120 tercih ettim biraz sesli çalışıyorlar ama oldukça performanslılar ses sorun değil ise tercih edebilirsiniz.

Geri
Yukarı