Sıvı soğutma kasaya sığmadı

Ziya Uysal

Hectopat
Daha fazla  
Sıvı soğutma almadan önce bilgisayarı aldığım linkten seçeneklere baktım, baktığımda seçenekler arasında 240Mm'lik sıvı soğutmayı gördüğümde kasaya sığacağını düşünüp aldım fakat kasanın üst kısmı için büyük geldi, aldığım yerde canlı desteğe yazdığımda eğer ki o seçeneği seçip alsaydım kasanın ön tarafına takılacağını söylediler.
Eğer ki sıvı soğutmayı kasanın önüne takarsam 2 fanı söküp bir sıkıntı yaşar mıyım ya da soğutma değerlerinde bir sıkıntı olur mu?
Veya iade mi edeyim?

Sıvı soğutma almadan önce bilgisayarı aldığım linkten seçeneklere baktım, baktığımda seçenekler arasında 240Mm'lik sıvı soğutmayı gördüğümde kasaya sığacağını düşünüp aldım fakat kasanın üst kısmı için büyük geldi, aldığım yerde canlı desteğe yazdığımda eğer ki o seçeneği seçip alsaydım kasanın ön tarafına takılacağını söylediler.
Eğer ki sıvı soğutmayı kasanın önüne takarsam 2 fanı söküp bir sıkıntı yaşar mıyım ya da soğutma değerlerinde bir sıkıntı olur mu?
Veya iade mi edeyim?
@Sir Benjamin Hocam bilir.

Aga benim düşüncem tamamen cahil düşüncesi ama kasanın içine bir tek önden hava giriyor orayı sıvı soğutma için ayırırsak ekran kartı soğutması sıkıntı çıkarmazmı diğer fanlar genellikle çıkış için kullanılıyor çünkü.

Hangi kasa ve hangi soğutucudan bahsediyoruz? Direkt tüm sistemi versen daha iyi olur.

Öne takmanda bir sorun yok doğru montaj yaptığın sürece.

Aga benim düşüncem tamamen cahil düşüncesi ama kasanın içine bir tek önden hava giriyor orayı sıvı soğutma için ayırırsak ekran kartı soğutması sıkıntı çıkarmazmı diğer fanlar genellikle çıkış için kullanılıyor çünkü.
Bildiğim kadarıyla ekran kartı sıcaklığını 3-5 derece arası etkiliyormuş altta içeri hava veren bir tane de fan kalacak ve sıvı soğutma takmak şart gibi duruyor çünkü valoranttayken bile normalde turboda 129w kullanması gereken işlemci 65w kullanması için ayarladım ona rağmen 80 derece görüyor

Hangi kasa ve hangi soğutucudan bahsediyoruz? Direkt tüm sistemi versen daha iyi olur.

Öne takmanda bir sorun yok doğru montaj yaptığın sürece.
Kasamın adı Gamegaraj aquarius mesh
Sistemin Linki : Aquarius 5T11-RTX3050 - Game Garaj
Aldığım Sıvı Soğtumanın Linki : Gametech Hydra 240 MM AMD / Intel Uyumlu İşlemci Sıvı Soğutma Sistemi + İntel LGA 1700 Pin Fiyatları ve Özellikleri

Sıvı soğutmayı iade et. 120mm kule tipi soğutucu o işlemciye yeter. Hem sıvı soğutma da dandik aldığın. Hem de yok yere kasanı boğacak. Sıvı soğutma da adam gibi bir şey alınmıyorsa hiç bulaşmamak gerek.

Attığın taş, ürküttüğün kurbağaya değmez yoksa.

Kasada radyatör desteği göremedim, zaten kötü bir soğutucu attığın. 11400F için şunu al yeter, kasaya da sığar.

Kasada radyatör desteği göremedim, zaten kötü bir soğutucu attığın. 11400F için şunu al yeter, kasaya da sığar.

İyi soğutur değil mi
Çünkü valoranttayken bile 80 derece görüyor call of duty warzone girince 90 falan görüyor %100 yük 20 saniyede çalışsın direk 96 dereceye çıkıyor
ve site güvenilir midir ?

Site güvenilir, soğutur ayrıca soğutucu.

Geri
Yukarı