Sıvı soğutma mı yoksa kule tipi soğutma mı?

Gyrex

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB 2133MHz
Ekran kartı
ASUS GTX 1070 DUAL
Anakart
MSI Z270 PC MATE
İşlemci
I7 7700K
Merhaba,

i7 7700K işlemcim var ve bunu overclock yapmak istiyorum fakat ayrıyeten aldığım 3 bakır borulu kule tipi soğutucum overclock yapmak için uygun değil.
Bu nedenle yeni bir soğutma sistemi almak istiyorum. Sizce 6 bakır borulu kule tipi soğutucumu almalıyım yoksa 240'lık sıvı soğutmamı almayılım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

i7 7700K işlemcim var ve bunu overclock yapmak istiyorum fakat ayrıyeten aldığım 3 bakır borulu kule tipi soğutucum overclock yapmak için uygun değil.
Bu nedenle yeni bir soğutma sistemi almak istiyorum. Sizce 6 bakır borulu kule tipi soğutucumu almalıyım yoksa 240'lık sıvı soğutmamı almayılım?

Sıvı soğutma

Merhaba,

Overclock yapılacaksa hiçbir hava soğutma yeterli gelmez sıvı soğutma şart.

kaliteli hava soğutucuları tercih ederim. 3 yıldır silverstone pf240 kullanıyorum 3 kere pompa bozuldu sıfırıyla değiştiler garanti bitti yine pompa bozuldu elimde kaldı sıvı soğutucu :) sıvı soğutucuların ömrü uzun değil. Kaliteli hava soğutucuları ise 10 yıldan fazla kullanıyorsun bana mısın demiyor.

Bu arada deepcool ak620 kule tipi soğutucuna geçtim bugün sıvı soğutucu ile neredeyse fark yok.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı