Sıvı soğutma montajı ters yapıldı

Mertllz

Hectopat
Herkese merhaba, bugün bilgisayarcıya PC toplattim fakat soğutucu sığmadığı için bu şekilde fanlarını yukarı takmış sizce ne yapmam lazım?

Yani fanlar kasanın üst tarafına monte edilmiş.

Dosya Ekleri

• IMG20221112195452.jpg
    IMG20221112195452.jpg
    184,3 KB · Görüntüleme: 299
İşlemcin ne bilmiyorum ancak o işlemci soğutucu o kasa için büyük ve gereksiz olmuş. 360mm yerine 280mm daha verimli olu

İşlemcin ne bilmiyorum ancak o işlemci soğutucu o kasa için büyük ve gereksiz olmuş. 360mm yerine 280mm daha verimli olurdu o kasada.
amd ryzen 7 7700x

Sıvı soğutmayı yana tak dikine kasanın önüne. Yanlış takılmış hiç bir faydası olmaz.
inanın zaten şu anda kendisiyle kavga ediyorum ama arkadaş anlamıyor şu an kendim söküyorum kasanın önüne monte etmek için

amd ryzen 7 7700x

inanın zaten şu anda kendisiyle kavga ediyorum ama arkadaş anlamıyor şu an kendim söküyorum kasanın önüne monte etmek için
Hocam fanların yerini değiştirmek oldukça basit. Kasa önüne almak sizi epey uğraştırır. Fakat sadece 8 tane vida söküp alt kısma fanları taktıktan sonra 8 tane vidayı tekrardan takmanız fazlasıyla basit.

Hocam fanların yerini değiştirmek oldukça basit. Kasa önüne almak sizi epey uğraştırır. Fakat sadece 8 tane vida söküp alt kısma fanları taktıktan sonra 8 tane vidayı tekrardan takmanız fazlasıyla basit.
sorun fanlar kasa içine sığmıyor mecburen kasa önüne almak zorundayım

radyatörü bile dip dibe kalmış anakart ve ram ile

amd ryzen 7 7700x

Hocam aklınızda bulunsun amd ve intel abaratları var karıştırmayın.

Hocam fanlar kasayla radyatörün arasında kasanın içine doğru üfleyecek eğer öne takarsanız.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-11-12 214745.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-12 214745.png
    854,3 KB · Görüntüleme: 100

Hocam fanlar kasayla radyatörün arasında kasanın içine doğru üfleyecek eğer öne takarsanız.
Eğer kasanın üstüne takarsanız olursa radyatör kasayla bitişik fe fanlar kasanın içinden radyatöre üfleyecek kasanın dışına doğru.
peki ısınma sorunu olurmu acaba kasa içinde fazla
Hocam 360 o kasaya olur üste egzoz fanını aşağıya doğru kaymıyor mu?.

Eğer kasanın üstüne takarsanız olursa radyatör kasayla bitişik fe fanlar kasanın içinden radyatöre üfleyecek kasanın dışına doğru.

peki ısınma sorunu olurmu acaba kasa içinde fazla
Öndeki fanları üste takarsın Kasanın dışına doğru üfler süper olur. İçerden dışa doğru üfler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-11-12 215357.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-12 215357.png
    526,8 KB · Görüntüleme: 71
  • Ekran görüntüsü 2022-11-12 215431.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-12 215431.png
    250,8 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:

Öndeki fanları üste takarsın Kasanın dışına doru üfler süper olur. İçerden dışa doğru üfler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekil yaparsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekil yaparsın.
şu anda söktüm zaten teşekkür ederim öne takıyorum

bu arada herkese teşekkür ederim keşke bu şekilde tahsız bir olay yaşamasaydım fakat mağlum ülkemizde herkes bilmişlik taslamasa bu tür zorluklarda olmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı