Sıvı soğutma montajı

Huzuni

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün kargom geldi sıvı soğutmayı montajlıcam. Ama bir sorun var. Anakartın arkasında AMD stok fanını takarken şu fotoğraftaki şey gibi siyah bir şey taktım. Kutudan çıkanı takmam gerekiyor mu? Anakartı çıkarıp bunu takmaya üşeniyorum sorun olur mu?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    115,6 KB · Görüntüleme: 181
Anakartı çıkarmana gerek yok. Kasanın arka kapağını açıp AM4 anakartın kendi arka plakasını çıkartıp bu arka plakayı takacaksın. Arka plaka da kasanın arkasındaki boşluktan çıkabiliyor.

Kitapçığa bakman gerekiyor. O aparat Intel için de olabilir. Kitapçıktan AMD nasıl montajlanıyor bakman gerek.

Intel içinmiş.

Kitapçığa bakman gerekiyor. O aparat Intel için de olabilir. Kitapçıktan AMD nasıl montajlanıyor bakman gerek.

Peki şu kısma takmak istiyorum bura uygun mu?

Intel içinmiş.

Peki şu kısma takmak istiyorum bura uygun mu?

Şu şekilde taktım sıkıntı çıkmaz inşallah.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    266,3 KB · Görüntüleme: 128
  • image.jpg
    image.jpg
    274,1 KB · Görüntüleme: 121
Son düzenleyen: Moderatör:
Takmışsan sıkıntı olmaz. Belki kablo montajı sıkıntı olabilir. RAM gördüğüm kadarıyla takılmış zaten, o da engel olmaz.

Hocam şu an o kadar çaresizimki anlatamam. Kasaya dik dik bakıyorum. Şimdi AMD işlemcilere sıvı soğutma takmam için şu fotoğraftaki şeyi takmam lazım önce. Ama vidasını bulamıyorum. Bende sıvı soğutmadan çıkan Intel kutusundaki vidayla montelemeyi düşünüyorum. Bir şey olur mu?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    85,7 KB · Görüntüleme: 110
  • image.jpg
    image.jpg
    309,6 KB · Görüntüleme: 93
Radyatörü daha sağa montajla, boruları çok bükersin. Keşke Darkflash gibi bir marka almasaydın, ucuz bir hava soğutma da işini görürdü.

Yeni konular

Geri
Yukarı