Sıvı soğutma nasıl kullanılır?

GameForce

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam beyler bir şey soracağım. Bu sıvı soğutma nasıl kullanılır. Recep abi'nin Hackintosh yaptığı videoda h100i takmıştı. Sadece parçaları birleştirip bırakıyor muyuz ? yoksa bu radyötere su falan mı koyuyoruz ?

Yok ya merakımdan sordum. Sıvı soğutma ismi o yüzden suyunu falan biz koyuyoruz sandım. :D
İleri düzey sistemlerde sıvı soğutmayı kendin düşüyebilirsin. Boruları felan kendin yapıp radyatörü, pompayı, boruları taktından sonra içine özel bi sıvı konuluyor.

İleri düzey sistemlerde sıvı soğutmayı kendin düşüyebilirsin. Boruları felan kendin yapıp radyatörü, pompayı, boruları taktından sonra içine özel bi sıvı konuluyor.
Arkadaşımda hidrojen soğutmalı sistem var. AMD işlemci kullanıyor. Yani sadece su ile de sğutma olmadğını belirtmek için söyleyeyim dedim. Bazı yerlerde de nitrojenli soğutma da duymuştum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı