Sıvı soğutma arızası nasıl anlaşılır?

Hocam o sıvı soğutmayı tavsiye etmem. Düşük bütçede 240mm AIO'lar arasında alabileceğiniz en kaliteli AIO'lardan birisi Arctic 240mm. ARCTIC AR-ACFRE00046A 240 Sıvı Soğutucu Intel/AMD İşlemci Destekli : Amazon.com.tr: Ev ve Yaşam

Bende de PF240 vardı hocam pompasının arızalı olduğuna %90 eminim. Borunun biri neredeyse el değmeyecek kadar sıcakken diğeri tam tersi buz gibi. Borular arası sıcaklık farkı elbette olacak, sonuçta diğeri soğutulup geri pompaya dönüyor ama bu sıcaklık farkı çok olamaz gibime geliyor. Ufacık radyatör çok sıcak bir sıvıyı bir anda buz gibi yapamaz diye düşünüyorum.
Arctic soğutucunun radyatörü diğerlerine nazaran biraz daha kalın diye biliyorum. O nedenle almadna önce radyatör ölçülerini kontrol edip öyle karar vermeli. Şu anda kasasında zaten ekran kartına bayağı yakın duruyor radyatör.

Ben bundan aldım. Memnunum.

Ama bunu da çok tercih ediyorlar.

Arctic soğutucunun radyatörü diğerlerine nazaran biraz daha kalın diye biliyorum. O nedenle almadna önce radyatör ölçülerini kontrol edip öyle karar vermeli. Şu anda kasasında zaten ekran kartına bayağı yakın duruyor radyatör.

Ben bundan aldım. Memnunum.

Ama bunu da çok tercih ediyorlar.
PF240 Radyatöründen 10mm daha kalın.

Corsair'den memnun musunuz hocam 5600X ile soğutma performansı nasıl? Boşta, oyunlarda, yükte?

PF240 Radyatöründen 10mm daha kalın.

Corsair'den memnun musunuz hocam 5600X ile soğutma performansı nasıl? Boşta, oyunlarda, yükte?
Şu anda 4.4 GHz ve 1.25v sabit ayarda. Boşta 45-50 arası, Yükte de 70'i hiç geçmiyor. Eski çift fan taktığım ID-Cooling kule soğutucumda 10'ar derece daha fazlasını alıyordum bu OC ayarlarında.

Geri
Yukarı