Sıvı soğutma nasıl takılmalı?

aqakern

Decapat
Daha fazla  
Sıvı soğutma aldım ama PC'ye takdığımda goruntu gelmedi her şeyi denedim en son eski soğutucunun aparatlarını takmak geldi aklıma onlari takdığımda PC açıldı.
Acaba şu demiri çıkarmam gerekiyor mu takarken yoksa onun üstüne mi takmam lazım.
Sıvı soğutucu = Cooler Master Masterliquid ML240l V2.

IMG_20220813_224101.jpg

Çok basit termal macunu X şeklinde sık ve yay hatta istersen fazla sık biraz ve yaymadan üstüne direk tak o yayılacaktır. Ve aynen fan portuna tak

Hayır demir kalacak. Büyük ihtimalle fan ve pompa kablolarını yanlış yerlere taktınız. CPU fan portuna bir şey takılmazsa PC çalışmaz.

Çok basit termal macunu X şeklinde sık ve yay hatta istersen fazla sık biraz ve yaymadan üstüne direk tak o yayılacaktır. Ve aynen fan portuna tak.

Şu resimde gördüğünüz şekilde çalıştırdım sıvı soğtucu hala takılı bağlantıda bir sorun yok o zaman sıvı soğutucudan çıkan anakartın arkasına takılan aparatı kullanmayacağım kendi stok fan parçalarıyla takacağım değil mi?

Şu resimde gördüğünüz şekilde çalıştırdım sıvı soğtucu hala takılı bağlantıda bir sorun yok o zaman sıvı soğutucudan çıkan anakartın arkasına takılan aparatı kullanmayacağım kendi stok fan parçalarıyla takacağım değil mi?
Öncelikle termal macun sürdünüz değil mi?
Sıvı soğutucu paketinin içinden çıkan plakalarda birinin anakartınıza ve işlemcinize uyuyor olması lazım. Stoğu kullanmayın.

Öncelikle termal macun sürdünüz değil mi?
Sıvı soğutucu paketinin içinden çıkan plakalarda birinin anakartınıza ve işlemcinize uyuyor olması lazım. Stoku kullanmayın.

İçinden şu şekilde üç parça çıktı ama hiçbirisi işlemci soket kapağını taka bileceğim şekilde değil.

IMG20220814172156.jpg

Bir de kasamın soket kapağını tutan şey şu şekilde onu çıkartırsam kapağı takamıyorum.

IMG20220814172135.jpg

İçinde hangi sokete hangisinin takılacağını anlatan bir broşür olmalı ona göre yapın. Sakın kafanıza göre takmayın parçaları sonra sökmek zorunda kalırsınız.

Sıvı soğutmanın pompasını onun üzerine oturtacaksınız zaten, o demir parça dediğiniz şey işlemciyi tutan düzenek o çıkarılmaz.

Evet onu anladım ama o arka kısımda onu tutan demiri çıkarmam gerekiyor soğutucu ilen gelen parçalardan birini takmam için onu çıkarırsam o demir boşta kalıyor.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı