Sıvı soğutma patladı nasıl çözerim?

QuarkZ

Femtopat
Birkaç dakika önce tuhaf bir şekilde sıvı soğutma bozuldu. Kasayı dışarıyla herhangi bir teması olmasın diye bilgisayarcıda kapattık. Sıvı soğutmayı da kasanın yanından bir boru çıkıyor o boruda bir damacanaya bağlı. Damacanayı çıkarıp bakmak için contayı çıkardığım anda sıvı soğutma boruları patladı (hepsi). Temperli cam komple su dolu. O sırada şalterlerde attı hemen fişi çekip baktım. Güç kaynağı ve ekran kartı sular içinde. Tam göremesemse harddiskin önü komple çıkmış gibi. Anladığım kadarıyla damacanadaki basınç bir anda kasaya vurdu. Camı çıkarırsam ev komple su olur. Banyoya götürürüp de çıkaramam çünkü kasayı düşmesin diye masama monteledim. Anakart tuhaf bir renk almış. Şimdi tekrar ışıkla baktım cam çatlamış gibi duruyor. Ben bu suyu nasıl çıkarabilirim?

Arkadaşım az önce WhatsApp'dan bana bunu sordu ben de foruma bir yazayım dedim. Dediğine göre suyu tahliye etmek için dışarıya çıkan sıvı soğutma borusunu açayım derken komple çıkarmış. Önü de bir şeyle kapanmış itemiyormuş. Nasıl çıkarabiliriz diye soruyor. Resim isteyecekler için söylüyorum gönderemem dedi.
Güncelleme: Temperli camı çıkartayım derken daha çok içine göçmüş.

Hepsini cevaplıyorum. Arkadaş sorunu çözdü, camı kırdı. Mining de yaptığı için ısınma sorununu bir şeyle çözmesi gerekiyordu. Fotoğraf gönderdi benim internetimin kotası çok düşük o yüzden yükleyemiyorum. Troll konu, yalan diyenlere diyecek bir şeyim yok, çünkü doğru olduğunu kanıtlayamam ama yalan olduğunu siz kanıtlayabilirseniz tamamım. Kasayı bilgisayarcıda kapatıyor komple eve gelince de kendisi anlamadığım bir şekilde takıyor. Arkadaşlar aynı zamanda kasası farklı damacanası ayrı bir şekilde delikten çıkıyor. Kendisinde sıvı soğutma var zaten dediği için sıfır delik kalacak şekilde kapatıyor. Tek boru çıkıyor o boruda damacanaya bağlı. Sanırım bir şekilde damacanaya düzenli su akışı sağlayabilecek bir pompa takmış. Kendisi bilgisayardan anlamıyor sadece para kazandırdığını düşündüğü için mining yapıyor. Evde tek başına kaldığı için tek başına açması zordu bu yüzden kırmış. Yaklaşık zararını tam bilmiyormuş neler çalışıyor neler çalışmıyor daha kontrol etmemiş. Anakartının yandığını söyledi yarın ilk işim evine gidip kontrol etmek olacak. Yaptığı şey garanti kapsamına girmiyor. Düşündüğüm şey en son 2 3 farklı sistem daha kursak daha soğur mu diye sorması oldu.

Hepsini cevaplıyorum. Arkadaş sorunu çözdü, camı kırdı. Mining de yaptığı için ısınma sorununu bir şeyle çözmesi gerekiyordu. Fotoğraf gönderdi benim internetimin kotası çok düşük o yüzden yükleyemiyorum. Troll konu, yalan diyenlere diyecek bir şeyim yok, çünkü doğru olduğunu kanıtlayamam ama yalan olduğunu siz kanıtlayabilirseniz tamamım. Kasayı bilgisayarcıda kapatıyor komple eve gelince de kendisi anlamadığım bir şekilde takıyor. Arkadaşlar aynı zamanda kasası farklı damacanası ayrı bir şekilde delikten çıkıyor. Kendisinde sıvı soğutma var zaten dediği için sıfır delik kalacak şekilde kapatıyor. Tek boru çıkıyor o boruda damacanaya bağlı. Sanırım bir şekilde damacanaya düzenli su akışı sağlayabilecek bir pompa takmış. Kendisi bilgisayardan anlamıyor sadece para kazandırdığını düşündüğü için mining yapıyor. Evde tek başına kaldığı için tek başına açması zordu bu yüzden kırmış. Yaklaşık zararını tam bilmiyormuş neler çalışıyor neler çalışmıyor daha kontrol etmemiş. Anakartının yandığını söyledi yarın ilk işim evine gidip kontrol etmek olacak. Yaptığı şey garanti kapsamına girmiyor. Düşündüğüm şey en son 2 3 farklı sistem daha kursak daha soğur mu diye sorması oldu.
Biz evine gelip kanıtlayamayız fakat senin tek yapman gereken 2 MB boyunda 2 veya 3 tane resim yüklemek. Kotam az diyerek kimseyi kandıramazsın.

Geri
Yukarı