Sıvı soğutma nereden alınır?

Mesele şu 360 mm bakıyordum zaten lakin işlemci ısınıyor çok denilince 420'ye karar verdim 420'lerde 5 binde Artics 420 vardı 7500 de H170i LCD vardı LCD olsun 420 olsun 2.5 fazladan veririm diyordum hem soğutma hem görsel açıdan iyi olurdu ama son gelen zamlar malum zaten 1 ay içinde 10 bin altına bulamazsam H170i LCD 420mm Arctic alacağım 360 almam sıcaklıkmış soğutmuyor filan çekemem 75 derece üstüne çıkmasın istiyorum işlemci.

Reis onu sipariş verdim kapıdan döndürdüm 420 mm istiyorum sıcaklık konsunda sıkıntı çekmek istemiyorum hani 5 derece daha serin olsun 420 olsun maksat o 360mm 75 derece üstünü göstermeyeceğini bilsem emin olsam 13900k da zaten h150i direkt alırım

Mesele şu 360 mm bakıyordum zaten lakin işlemci ısınıyor çok denilince 420'ye karar verdim 420'lerde 5 binde Artics 420 vardı 7500 de H170i LCD vardı LCD olsun 420 olsun 2.5 fazladan veririm diyordum hem soğutma hem görsel açıdan iyi olurdu ama son gelen zamlar malum zaten 1 ay içinde 10 bin altına bulamazsam H170i LCD 420mm Arctic alacağım 360 almam sıcaklıkmış soğutmuyor filan çekemem 75 derece üstüne çıkmasın istiyorum işlemci.
LCD'deki bilgileri zaten bilgisayar yazılımları ile de ogrenebiliyorsun kasanın içinde dikkat bile etmeyeceğim bir şey için ekstra para vermek zenginlik olsa gerek.

Yani kimsenin dükkanına ekmeğine laf etmek istemem, attığınız linkteki satıcıyı da bilmiyorum belki de sorunsuz ürün alırsınız. Kimseye durduk yerde güvenilmez diyemem, tanımam etmem çünkü. Ama ben genelde tanıdık, büyük firmalardan almaya çalışıyorum. "TiplemeGaming" tercihim olmazdı açıkçası. n11'den alınır ama Teknobiyotik, Sinerji vs gibi büyük satıcılardan alınması daha makul olabilir.

LCD çok gereksiz gerçekten. Sıcaklıkları zaten ilk kurulum sonrası 1-2 kez yükte kontrol ediyorsun, sonra 6-7 ayda bir kontrol etsen yeter. Belirli bir sıcaklığı geçince, fan hızı veya pompa hızı düşünce vs zaten anakart kendi kontrol ediyor uyarıyor.

Sizin paranız sonuçta. Güzel görünsün derseniz LCD hoş görünüyor, yalan değil, ama o kadar paraya değer mi sizin kararınız.

Yani kimsenin dükkanına ekmeğine laf etmek istemem, attığınız linkteki satıcıyı da bilmiyorum belki de sorunsuz ürün alırsınız.

Ben genelde tanıdık, büyük firmalardan almaya çalışıyorum. "tiplemegaming" tercihim olmazdı açıkçası. N11'den alınır ama Teknobiyotik, Sinerji vs gibi büyük satıcılardan alınması daha makul olabilir.

Hocam bende öyle yapıyorum.
Anakartı "Z790 Carbon Wi-Fi DDR5" vatandan aldım.
Ekran kartı "ASUS TUF 3080 12 GB" ince hesaptan aldım.
"İşlemci 13900k ve güç kaynağı " FSP Hydro PTM Pro1200W" inventustan aldım.
" SSD Samsung 990Pro " ince hesaptan aldım.
" Corsair Void RGB Elite 7.1" Trendyol'dan aldım.
Kaldı geriye kasa - RAM - sıvı soğutma içlerinden de en önemlisi sıvı soğutma benim için.

Kasanız nedir acaba?

Verdiğin ek paranın öyle aman aman bir soğutma getirisi olmayacak. Ona 10k verene kadar LT720 alır keyfime bakarım 7K cebimde kalır.

Ha sen dersin illa LCD olsun al bir şey diyemem ancak benim gözümde hem LCD gereksiz hem de arasında 10 derece fark yaşatmayacak soğutucuya ek para vermek gereksiz.

Kasanız nedir acaba?

Verdiğin ek paranın öyle aman aman bir soğutma getirisi olmayacak. Ona 10k verene kadar LT720 alır keyfime bakarım 7K cebimde kalır.

Ha sen dersin illa LCD olsun al bir şey diyemem ancak benim gözümde hem LCD gereksiz hem de arasında 10 derece fark yaşatmayacak soğutucuya espara vermek gereksiz.
asu rog helios
reis 360 yeteceğinden emin olsam zaten ona bakarım benim amacım sıcaklık diye bir sıkıntı çekmek istemiyorum 4k en zorlu oyunda maks 75 hadi 80 üstüne çıksın istemiyorum amaç o dersen ki şu ürün çıkarmaz 360mm onu alır geçerim bu konuda kafama yatan hoş duran 3 ürün var 360mm

Asu ROG Helios.
Reis 360 yeteceğinden emin olsam zaten ona bakarım benim amacım sıcaklık diye bir sıkıntı çekmek istemiyorum 4K en zorlu oyunda maksimum 75 hadi 80 üstüne çıksın istemiyorum amaç o dersen ki şu ürün çıkarmaz 360mm onu alır geçerim bu konuda kafama yatan hoş duran 3 ürün var 360mm.

1-2 derece daha düşük sıcaklık için 2.5 3K fazla vereceğim diyorsan git al sen bilirsin.

Ha dersen sen ne yaparsın Deep Cool LT720 A-RGB 360 mm İşlemci Sıvı Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu alır devam ederim.

Ama dersen benim harcayacak param var git Custom loop yap AiO bakma.

Amazon'da aynı ürünün yabancı yorumları berbat bilginiz olsun.

Geri
Yukarı