Sıvı soğutma performans arttırır mı?

Dostum sıvı soğutma demek daha fazla soğutmak ama şöyle bir durum var;

Eğer işlemcin OC yapmaya müsaitse sıvı soğutmayı al.

Zira işlemcin OC yaparsın frenkansı yükselir ve soğutma ile de sıcaklığını azaltırsın dolaylı yoldan bilgisyarın hızını arttırırsın.

Direkt olarak etkisi olmaz. OC yaparsan etki eder ama OC yapsan bile oyunlarda gözle görülür bir performans olmaz. Ryzen 2600 gibi bir işlemci için sıvı soğutmaya gerek yok bence. Stok soğutucu yetersizse 200-300 liralık bir hava soğutma da iş görür, OC de yaparsın.

Soruya cevap verilmiş zaten.

Ben de bir not düşeyim: Mümkün mertebe önü mesh panel, hava akışı olan kasalar tercih ediniz. Burada marka kötülemesi yapmak istemiyorum ancak tercihinizi bu şekilde yapar ve başarılı bir kule tipi fan alırsanız yine OC işlemi için faydası olacaktır. Bütçeniz varsa sıvı soğutmada alabilirsiniz ancak öncelik kasadan yana olmalıdır kanımca.

Daha iyi soğutma demek daha serin çalışmak demek.

Bu da daha iyi hızaşırtma performansı demek.

Ama direkt etki etmez.
Mod'um yanlış mı düşünüyorum? Sıvı soğutma, işlemciyi serin tutacağı için daha kolay kendini Boost'lamaz mı? Bir an düşününce dediğinize çıkıyor, direkt olarak etkisi bulunmamakta :)

Ucuz sıvı soğutmalar yerine kaliteli ve ömürlük Arctic Duo 34, BeQuiet!, Noctua gibi ürünlere yönelin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı