Sıvı soğutma pompasından çıkan ses

Berkan Aslan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Daha önce masa değiştirdiğimde de olmuştu kasayı sallayınca geçmişti fakat bu sefer ne yaptıysam geçmiyor. Sıvı soğutma pompasının içinden köpürme gibi ses geliyor. Bilgisayar kendini resetliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Daha önce masa değiştirdiğimde de olmuştu kasayı sallayınca geçmişti fakat bu sefer ne yaptıysam geçmiyor. Sıvı soğutma pompasının içinden köpürme gibi ses geliyor. Bilgisayar kendini resetliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Pompanın enerji kablosu anakartta hangi sokete takılı?

Radyatörün pompadan yüksekte olması gerekiyor pompana hava kaçmış olabilir, resetlemeye bir anlam veremedim pompa bağlantısında bir gevşeklik olabilir.

Merhaba. Pompanın içindeki havayı nasıl giderebilirim? Her yolu denedim radyatörü söktüm aklıma gelen her şeyi yaptım ama olmuyor yine aynı.
Radyatörün pompadan yüksekte olması gerekiyor pompana hava kaçmış olabilir, resetlemeye bir anlam veremedim pompa bağlantısında bir gevşeklik olabilir.
Pompa su transferi yapamıyor anladığım kadarıyla. Ses çıkarmadan önceki kullanımlarımda işlemci ile ilgili hiç problem almadım.
Çözüm önerisi olan var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı