Sıvı soğutma pompasından gelen tiz ses sorunu

Barısdgr

Kilopat
Daha fazla  
H45 sıvı soğutma kullanıyorum bazı oyunlarda pompadan çok tiz bir ses geliyor bu normal midir? Hatta oyuna girerken yükleme ekranında bir sıkıntı yok oyuna girdiğimde bu sıkıntı oluyor. Performans düşüşü olmuyor, sıcaklık değerlerimde gayet normal hatta bu ses bazı oyunlarda hiç olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

@Pantheon Bir bakarsan sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair yazılımı ile Configure Pump yani pompa ayarları ile oyna. Manuel olarak pompa hızını artırmayı dene, belirli bir seviyeden sonra veya belirli bir aralıkta bu ses geliyorsa ona göre bir pompa - fan çizelgesi çizeriz.

Zaten ses açısından çok da sorunsuz bir ürün değil. Benim yapabileceğim şey; Ses yaptığı hızlara çıkmasını geciktirmek veya belirli bir aralıkta tiz ses yayıyorsa o aralığı çabuk atlamasını sağlamak.

Corsair yazılımı ile Configure Pump yani pompa ayarları ile oyna. Manuel olarak pompa hızını artırmayı dene, belirli bir seviyeden sonra veya belirli bir aralıkta bu ses geliyorsa ona göre bir pompa - fan çizelgesi çizeriz.

Zaten ses açısından çok da sorunsuz bir ürün değil. Benim yapabileceğim şey; Ses yaptığı hızlara çıkmasını geciktirmek veya belirli bir aralıkta tiz ses yayıyorsa o aralığı çabuk atlamasını sağlamak.
Kusura bakmayın cevap vermedim. Configure Pump'u nereden indireceğimi bulamadın, Corsair sitesine baktım ama yoktu yardımcı olursanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı