Sıvı soğutma RGB bağlantısı nereye yapılır?

hızlıyardım

Decapat
Daha fazla  
Anakart üzerinde işaretlediğim 1 ve 2 numaralardan 1. olanda LED_C1 ve DLED_1 var.
2. olanında ise bunların 2 yazan halleri var.
Benim anakartımda sadece LED_C2 slotunda bağlantı yapılmış.

Kasam 4000X ve arkada bir kontrolcü var. Lighting Node Core diye bir ismi var.
Buna kasanın fanları takılı ancak ML240L V2 sıvı soğutmamın herhangi bir bağlantısı yok.
Sorum şu ki dolu olan tek slot LED_C2 bu kontrolcünün kablosunun takıldığı yer mi?
Yoksa sıvı soğutucunun RGB kablosu mu takılı, LED_C2'ye ve ona rağmen mi yanmıyor?

Son olarak garip olan LED_CPU diye bir port daha var. O da soldaki büyük soğutucu bloğun hemen altındaki M.2 slotuyla arasında kalan bölgede. Oraya SYS_FAN2
Takılmış ancak hemen üstünde LED_CPU var orası da boş. RGB Fusion'dan baktığımda ise şöyle bir manzara var ki anakartımı görüyor ancak bağlantı yerlerini hatalı gösteriyor. Neye güveneceğimi şaşırdım. Bilgili bir arkadaşımız yok mu?

Dosya Ekleri

• mobo.png
    mobo.png
    656,5 KB · Görüntüleme: 503
  • moboRGB.png
    moboRGB.png
    91,8 KB · Görüntüleme: 334
Anakartın manuelini indir sitesinden, hangi led connectorün ne için kullanıldığı yazıyor, şimdi baktım.
Baktım. DLED olanlar adreslenebilir 5V'luk olanlar, LED_C olanlar ise standart 12V olanlar.
LED_CPU olan da var o da CPU Cooler Led diyor yani buraya takılı olması gerekmiyor mu?
Mail attığımda LED_CPU olmaz dediler bir de bana.
Bende zaten sıvı soğutucu ARGB değil RGB o yüzden LED_C de takılı olabilir. Ancak arkadaki kontrolcü nereye takılı o zaman?

Kontrolcü manual değil mi? Kontrolcu bağlantısını CPU Led portuna bağla, sıvı soğutucu RGB bağlantısını kontrolcüye bağla. Varsa ek güç bağlantısi PSU'nun cdrom güç kablosuna bağla.

Kontrolcü manual değil mi? Kontrolcu bağlantısını CPU Led portuna bağla, sıvı soğutucu RGB bağlantısını kontrolcüye bağla. Varsa ek güç bağlantısi PSU'nun cdrom güç kablosuna bağla.
Ben toplamadığım için anlayamadım demek istediğinizi.
Şöyle bir şey var arkadaki kontrolcü LED_C2'ye bağlı değilse ve sıvı soğutma LED_C2 ye bağlıysa neden yanmasın ışıkları? Kırılmış falan mı acaba çıkarmaya çekiniyorum.
1 tane kablo var zaten onu çıkartıp alttaki LED_C1'e aktarmayı deneyebilirim.
Belki ışıklar yanar. Ama bu da demek olacak ki sağdaki slot bozuk.

Dledler 5 volt, cledler ve cpuled 12 volt. Soğutucu kaç volt destekliyorsa bağlantıyı ona göre yapmalısın. Hangi porta taktığın voltaj dışında önemli değil, bunlar besleme portları hepsinin görevi aynı.

Geri
Yukarı