Sıvı soğutma sıvısı bilgisayarı bozar mı?

backlife

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16 gb
Ekran kartı
1660 ti
Anakart
B460 tomahawk
İşlemci
İ5 10600
Merhaba, Corsair H100 RGB almayı düşünüyorum. Sıvının bileşenlere dökülme ihtimali var mıdır? Varsa zarar verir mi? Böyle bir durumda Corsair zararımı karşılar mı?

Merhaba, Corsair H100 RGB almayı düşünüyorum. Sıvının bileşenlere dökülme ihtimali var mıdır? Varsa zarar verir mi? Böyle bir durumda Corsair zararımı karşılar mı?

Custom soğutucu alıp kendin takmıyosan muhtemelen sıvısı dökülmez ama sıvı dökülürse hemen bozulmasa bile sonrasında bozar yanlışım varsa eklerler.

Sen delici bir aletle kasten deşmedikten sonra ya da hortumunu Hindistan sokaklarındaki elektrik telleri gibi karman çorman etmedikten sonra hiç bir şey akmaz ve sızmaz. 2 seneye yakındır kullanıyorum. Hiç bir problem yaşamadım.

Corsair niye senin hatandan olan zararı karsılasın?

Benim hatam olacağını nereden çıkardınız? Talimatlar doğrultusunda kurduğumda bir ihtimal üretim hatası yüzünden sıvısı sızarsa benim mi hatam olacak?

4. yılına girecek sıvı soğutma kullanali ve iyi ki almışım. Güzelce tak dikkatli şekilde, sonra keyfine bak. Corsair kaliteli bir marka.

Corsair'i seviyorum PC'mdeki Corsair marka olarak alınabilecek her bileşen Corsair 😅

Benim hatam olacağını nereden çıkardınız? Talimatlar doğrultusunda kurduğumda bir ihtimal üretim hatası yüzünden sıvısı sızarsa benim mi hatam olacak?

Corsair'i seviyorum PC'mdeki Corsair marka olarak alınabilecek her bileşen Corsair 😅

Dostum eğer kurulumu talimatına uygun yaparsan macununu düzgün seçersen soğutması zaten güzel olur sonuç olarak sıvı soğutma ama Custom olarak boruları vesaire kendin yaparsan hava kaçırma durumunda sıvı dökülürse elektrik olduğu için cihaz çalışmayacaktır no signal yani diğer türlü alabilirsin.

Dostum eğer kurulumu talimatına uygun yaparsan macununu düzgün seçersen soğutması zaten güzel olur sonuç olarak sıvı soğutma ama Custom olarak boruları vesaire kendin yaparsan hava kaçırma durumunda sıvı dökülürse elektrik olduğu için cihaz çalışmayacaktır no signal yani diğer türlü alabilirsin.

H100 RGB alacağım. Macunu üzerine geliyor diye biliyorum.

hangi model sıvı soğutma kullanıyorsun hocam?

Kullanmıyorum, alacağım bu hafta. Corsair’in H100 RGB modelini düşünüyorum.

Geri
Yukarı